Europoslanci chtějí přitvrdit boj s antisemitismem v EU | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanci chtějí přitvrdit boj s antisemitismem v EU


Brusel – Po nedávných útocích na židovské objekty v Paříži, Bruselu, Kodani a na dalších místech požadují europoslanci z výboru LIBE tvrdší postup členských států proti antisemitismu.

Navzdory závažnosti celého problému však není veřejnosti příliš známé, zda a jak se bude postupovat při potírání tohoto druhu nenávisti na celoevropské úrovni. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se proto dotazoval Evropské komise, jak hodlá ve spolupráci s členskými státy tento problém řešit.
„Vítáme odhodlání Komise s antisemitismem tvrdě bojovat, nicméně v současné době je tento boj v mnoha evropských zemích nedostatečný. Antisemitské útoky vyžadují rozhodnou reakci jak na evropské úrovni, tak na úrovni členských států,“ říká lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který například poukázal na některé seznamy „židovských politiků“ putujících po internetu.

Antisemitistické útoky se nesmí opakovat
Za dobrou zprávu považuje, že Komise má v úmyslu zabývat se záležitostí podrobněji. „Už na konci dubna letošního roku přijala Komise Evropský program pro bezpečnost, zahrnující mj. i řešení problému extremismu,“ dodává Zdechovský, který považuje aktivní přístup v boji s nenávistí vůči židovské menšině za naprosto zásadní. „Nechci další opakování Evropy třicátých let. Chci Evropu bojující proti antisemitismu,“ shrnuje europoslanec svůj celkový postoj.
Komise má v plánu věnovat se otázce i v budoucnu. Své první výroční kolokvium o základních právech, které se má konat 1. a 2. října 2015, zaměří právě na téma boje proti nesnášenlivosti vůči Židům a muslimům.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 7. 2015 8:56
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.