Dobrý zvuk má význam - nová akustická laboratoř WITTE Automotive | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dobrý zvuk má význam - nová akustická laboratoř WITTE Automotive


Neměl by rachotit, klepat a už vůbec ne skřípat. Zvuk zámku by měl být jednoznačný, při otevírání a při zavírání kufru vašeho vozidla zvenčí by měl vždy znít „plně“ bez jakýchkoliv rušivých zvuků. Aby tyto ruchy již při konstrukci vozidel a v nich instalovaných akusticky citlivých systémů nebyly žádným náhodným produktem, nabývá i v této oblasti stále více na významu „sound design“. WITTE Automotive ve Velbertu, mateřská společnost WITTE Automotive v Nejdku, jako jeden z prvních dodavatelů v tržním segmentu zamykacích systémů pro automobilový průmysl otevřela 10. ledna 2008 novou akustickou laboratoř. V ní lze ve vývojové fázi přímo přezkoušet akustický projev výrobků a výsledky zkoušek zohlednit v konstrukci.

Dobře znějící zvuky ve vozidle budou pro výrobce automobilů, zákazníky WITTE Automotive, stále důležitější také proto, aby se odlišili od konkurence. „Bezpečnost našich zamykacích systémů má stále prioritu, ale naše výrobky musí ve voze také dobře znít,“ vysvětluje Rainer Gölz, jednatel společnosti. „S naší akustickou laboratoří můžeme zákazníkům již v ranné fázi vývoje vozidla poradit při sound designu kapot a dveří,“ zdůrazňuje Rainer Gölz význam akustické laboratoře pro aut. WITTE Automotive investovalo do výstavby akustické laboratoře téměř 300.000 euro.

V akustické laboratoři lze srovnávat a testovat zamykací systém ve stejné situaci, jako zabudovaný ve vozidle. Takzvaná „umělá hlava“ přenáší zvukové vlny podobně jako lidský sluch. Oproti lidem, kteří vnímají zvuky rozdílně s rozdílnou denní dobou, slyší tato umělá hlava pokaždé stejně dobře a vykazuje tyto zvukové vlny v měřitelných fyzikálních veličinách. Analytické počítačové systémy vyhodnocují záznamy a umožňují akustická zkoušky. Na základě výsledků mohou pak konstruktéři daný výrobek optimalizovat tak, aby zamykací systém ve vozidle vydával dokonalý zvuk.
Kontakt:

Martina Poštová
martina.postova@witte-automotive.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 3. 2008 21:38
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automotilový průmysl.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.