Dispečink v „cloudu“ šetří náklady | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Dispečink v „cloudu“ šetří náklady


Česká republika – S rozvojem moderních webových aplikací neustále roste chuť po rychlém přístupu k detailním informacím. Nejinak je tomu také v dopravě. Ať už se jedná o dopravu nákladní, osobní, zemědělskou, sanitní nebo servisní vozy či dopravu komunální, vždy je tady snaha o maximální přehled, optimalizaci tras a v neposlední řadě o úsporu nákladů.

Pokud si myslíte, že sledování počtu najetých kilometrů, spotřeby, opotřebení vozidel nebo třeba okamžité polohy vozidla je prací dispečera, pak máte samozřejmě pravdu. Ale i dnešní dispečeři pracují jinak než před lety. S rozvojem vysokorychlostního internetu vznikla spousta webových aplikací, které dispečerům jejich nelehkou práci usnadňují. Příkladem může být aplikace WEBDISPEČINK.

„Naše aplikace je typicky internetovým řešením. Celá aplikace, včetně dat, leží v tzv. cloudu to je v internetovém prostředí. K její obsluze vám bude stačit pouze internetové připojení a webový prohlížeč,“ vysvětluje Markéta Kolínková, která spolu se svým týmem aplikaci vyvíjí. „ Svoji práci může dispečer vykonávat prakticky odkudkoli a není tedy vázán pouze na svoji kancelář. Zajímavostí je, že tuto aplikaci mohou využívat i fyzické osoby na hlídání svých „plechových miláčků“,“ doplňuje Kolínková. A jak to celé pracuje? Je to velice jednoduché. Do každého auta, které chcete touto aplikací sledovat, musí být namontována mobilní jednotka, která je základem celého systému. Tato jednotka zpracovává a znovu odesílá data z družic GPS a díky tomu můžete zjišťovat, kde přesně se vozidlo nachází, jakou jede rychlostí a podobně. Protože mobilní jednotka je také připojena na tzv. systémovou sběrnici vozidla, je možné snímat také provozní informace o vozidle (stav nádrže, teplotu v přepravním prostoru, zatížení náprav, …). Veškerá data jsou aplikací WEBDISPEČINK zpracovávána několika různými způsoby. Údaje jsou zanášeny do map, tvoří se různé statistiky, které je možné vyhodnocovat za různě dlouhá období.

Sledováním vozidel to nekončí

Aplikace WEBDISPEČINK má i mnoho jiných funkcí, díky kterým lze šetřit náklady. A to nejen náklady provozní, ale i administrativní. Mezi užitečné nástroje patří např. dispečerské plachty, optimalizace tras, stazky, výpočty cestovních náhrad a diet, kniha jízd, sledování vytíženosti řidičů, vytěžování vozidel, apod. Díky těmto nástrojům zefektivníte využití vozidel vašeho vozového parku i jejich řidičů a pomocí automatizace některých úkonů snížíte administrativní zátěž vaší firmy.

Že je aplikace vhodná jak pro malé firmy provozující jen několik vozů, tak i pro firmy opravdu velké nám potvrdil Jiří Kasl, dopravně-technický náměstek Dopravního podniku města Děčína: „Aplikace WEBDISPEČINK byla pořízena už v roce 2008. Vybrána byla jako systém, který nejlépe odpovídá našim požadavkům. Projekt monitoringu vozidel nám přináší požadované informace o poloze našich autobusů a o historii jejich pohybu. Jsme tak schopni operativně sledovat celou situaci o dopravě v našem městě a okolí. Celkově tedy můžeme aplikaci WEBDISPEČINK doporučit a hodláme tuto aplikaci využívat i nadále.“
Kontakt:

Marta Kašparová
senior manager
kasparova@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 8. 2015 9:55
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.