DĚTI BEZ DOMOVA ZÁŘILY NA HORÁCH | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


DĚTI BEZ DOMOVA ZÁŘILY NA HORÁCH


Černý Důl - Nádherné jarní počasí si užívaly děti i maminky, které mají dočasné bydlení v azylovém domě, v Domově pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Děti, které na lyžích nikdy nestály, zářily nadšením. Výlet byl vyvrcholením akce Stromeček splněných přání, který již třetím rokem organizuje Český klub podnikatelů.

Skiareál Černý Důl v Krkonoších a nádherné jarní počasí si v sobotu 3. března užívaly děti i maminky, které mají dočasné bydlení v azylovém domě, v Domově pro matky s dětmi v Hradci Králové na Pouchově. Profesionální instruktoři lyžování ve SKI a SNOWBOARD ACADEMY Černý Důl, která je vybudovaná pro úplné lyžařské začátečníky, se s nadšením ujali svého úkolu. Děti, které nikdy na lyžích nestály, zářily nadšením a odpoledne brázdily kopec stále dokola. Pro ty nejmenší byly připraveny boby a dětské atrakce. Areál je k výuce a k zimním radovánkám speciálně vybaven. Pro děti byly připraveny lyže, dětský vlek a zázemí s teplým čajem. Veselá nálada, pohoda a čerstvý krkonošský vzduch nechal klientkám azylového domu alespoň na chvíli zapomenout na jejich běžné starosti a trápení, které v této etapě svých životů prožívají. Již samotné přípravy k odjezdu byly velkým rozptýlením a azylový dům ožil. Personál i klienti Domova byli plni očekávání, které se díky krásnému slunečnímu počasí naplnilo.

Výlet do lyžařského střediska byl vyvrcholením akce Stromeček splněných přání, který již třetím rokem organizuje Český klub podnikatelů. „Velice si vážíme toho, že se nám o loňských vánocích podařilo kromě dárků zajistit dostatečnou finanční podporu. Ta byla použita právě na tento výlet.“ Vysvětlila jedna z jednatelek Českého klubu podnikatelů a organizátorka výletu Bohdana Kašparová a dodává: „bylo mi ctí být u toho a byl to pro mě jeden z nejsilnějších zážitků. Vidět rozzářené oči dětí, které nikdy na horách nebyly a nadšení maminek, se kterými se osud nemazlil, bylo nádherné.“ Tíživá životní situace žen, které ztratily vlastní bydlení, neumožňuje dopřát dětem obyčejné zážitky a tak je jakákoli událost osvěžením a terapií. Domov pro matky s dětmi provozuje Oblastní charita Hradec Králové a je jedním z největších v České republice. Podpora Českého klubu podnikatelů, jeho členů a přátel již třetím rokem napomáhá k realizaci zážitkových projektů pro klienty tohoto zařízení. Jedná se o ojedinělé aktivity v rámci poskytované služby azylového domu v České republice.
Kontakt:

Bohdana Kašparová
jednatelka
bohdana@service4b.cz
www.ceskyklub.cz
602420353
491006033


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 3. 2012 9:58
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: S4B s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
SERVICE FOR BUSINESS
- ČESKÝ KLUB PODNIKATELŮ
- firemní akce
- komunikace
- administrativa
- dárky
- atd.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.