Budulínek.eu se zaměřil na zdravé stravování | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Budulínek.eu se zaměřil na zdravé stravování


Praha (12. 11. 2015) - V Evropské unii žije už více než 22 milionů dětí s nadváhou. A právě proto se druhé kolo Velké podzimní soutěže, které začíná dnes na webových stránkách pořádajícího občanského sdružení Budulínek.eu, zaměří na zdravé stravování a správné stravovací návyky u dětí. Vítěz šestikolové soutěže, probíhající na webových stránkách sdružení Budulínek.eu se, na pozvání poslankyně Šojdrové, podívá do Evropského parlamentu.

Nadváha a obezita dětí je dnes velkým problémem i v České republice. Stále více lékařů upozorňuje na nedostatek pohybu a špatné stravovací návyky u dětí předškolního a školního věku a s tím spojené zdravotní problémy. „Každý rodič by si měl pohlídat, co a kdy jeho dítě konzumuje. Ale na druhou stranu, příliš pevná rodičovská kontrola nad tím, co děti budou jíst, může být kontraproduktivní. Taková kontrola může působit proti dětské přirozené schopnosti vnímat hlad a pocit nasycení,“ říká Lenka Mužíčková, předsedkyně sdružení Budulínek.eu, která celou soutěž připravila.

Rodiče by se měli také zaměřit na kvalitu potravin, které svým dětem podávají. O tom, že kvalita potravin není vždy stejná, se dnes již veřejně hovoří. Praxe je taková, že velké koncerny prodávají v České republice pod stejnou značkou méně kvalitní výrobky než ve starých zemích unie. A právě proto je tak důležité věnovat pozornost tomu, co jíme a co jedí naše děti.

Občanské sdružení Budulínek.eu se dlouhodobě zabývá ochranou dětí před nebezpečnými výrobky. Informacemi, které přináší na svých webových stránkách, se snaží o to, aby se lidé dokázali lépe orientovat na liberalizovaném trhu a byli vzdělaní i ve svých spotřebitelských právech a povinnostech. Jedině tak mohou snížit rizika pro svou rodinu na minimum.
Kontakt:

Marta Kašparová
senior manager
kasparova@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 11. 2015 9:43
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.