Broumovská farnost zavádí možnost elektronických darů na záchranu místních kostelů prostřednictvím QR kódů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Broumovská farnost zavádí možnost elektronických darů na záchranu místních kostelů prostřednictvím QR kódů


Broumov - Broumovská farnost oznámila inovativní krok směrem k získávání finančních prostředků na záchranu svých historických kostelů. Nyní mají návštěvníci a obdivovatelé místních unikátních památek možnost přispět elektronicky prostřednictvím QR kódů.

S cílem zachovat a restaurovat místní kulturní dědictví se farnost rozhodla přijmout moderní technologický přístup. Od prosince mohou návštěvníci formou QR kódu jednoduše a rychle poslat dar ve výši 200 korun přímo na záchranu a obnovu kostelů.

Zvolená částka bude využita k spolufinancování oprav a záchraně historických broumovských kostelů, které jsou nejen architektonickým pokladem, ale také důležitou součástí kulturního dědictví tohoto regionu.

Farář Martin Lanži, který se v minulosti výrazně angažoval ve záchraně těchto nádherných kostelů, vyjádřil nadšení ohledně nového způsobu získávání finanční podpory. "Elektronická možnost darování nám umožní přijímat podporu rychleji a efektivněji. Jsme vděční za každý příspěvek, který nám pomůže zachovat a obnovit naše kulturní poklady pro budoucí generace," uvádí farář Lanži.

„Jsem nesmírně rád, že se nám podařilo QR platby zavést už před vánočními svátky. V době Adventu jsou lidé štědřejší a každá koruna pomáhá. Vnímám to jako velký posun, protože čím dál méně lidí u sebe nosí hotovost, a proto kolikrát nepřispějí, přestože by chtěli,“ říká velký podporovatel obnovy broumovských kostelů, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Broumovská farnost vyzývá všechny, kdo mají zájem podpořit záchranu těchto výjimečných kostelů, aby využili nové možnosti přispívání prostřednictvím QR kódů. Pro další informace a možnost přispět navštivte webové stránky farnosti nebo kontaktujte přímo faráře Martina Lanžiho.







Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 12. 2023 6:59
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je členem zahraničního výboru (AFET) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL). Je také šéfem delegace Evropského parlamentu pro země Střední Asie a Mongolsko.

Dále působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE). Je součástí delegací pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.