11. kolo Zubr extraligy házenkářů | Tiskovky.info

Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva

11. kolo Zubr extraligy házenkářů

Házenkáři Bystřice pod Hostýnem se v duelu dvou týmů z chvostu tabulky dočkali prvního vítězství v sezóně. Týmy Kopřivnice a Hranic si výhrami uchovaly kontakt s postupovou osmičkou.

Obsah samotné zprávy
11. kolo házenkářské Zubr Extraligy:

TJ Bystřice pod Hostýnem – Házená Legata Hustopeče 36:30 (13:12)

V duelu dvou posledních celků tabulky se domácí házenkáři poprvé v sezóně dočkali vítězství. Od začátku střetnutí si udržovali dvou až tříbrankové vedení, když prim na obou stranách hrál útok před obranou.

Nejlepší střelci: Vidiják a Mičkal po 10, Žůrek 5 – Kučerňák 6, Diviš a Suchomel po 5. Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3. Vyloučení: 5 – 7. Rozhodčí: Bečička, Horák. Diváci: 270.

TJ Jiskra Lázně Třeboň – KH Kopřivnice 22:33 (9:13)

Zápas byl vyrovnaný pouze úvodních deset minut (11. minuta 2:3), poté hostující celek především díky lepší obraně v čele s brankářem Láníčkem začal zvyšovat svůj náskok. „Byl to náš nejhorší výkon v sezóně, nešlo nám vůbec nic,“ stručně komentoval výsledek domácí trenér Karel Petržala. Naopak Kopřivnice se po dvou prohrách radovala z vítězství a zůstává v těsném kontaktu na postupovou osmičku.
Nejlepší střelci: Volf 5, Mošovský 5/3 – Rachač 10/4, Greš 5/1, Hanzelka a Veřmiřovský po 4. Sedmimetrové hody: 5/4 – 6/5. Vyloučení: 5 – 7. Rozhodčí: Macho, Hájek. Diváci: 200

TJ Cement Hranice – Lokomotiva Plzeň 37:23 (17:10)

Domácí tým si hned na začátku utkání vytvořil šestibrankový náskok, když výborně chytal brankář Martin Fabián (byl nejlepším hráčem zápasu). Dařilo se i domácím spojkám, takže hranické vedení postupně narůstalo.

Nejlepší střelci: Hradil 9, Hojník 9/3, Brůna 6 – Tureček 6, Zeus 4/1, Šik 3. Sedmimetrové hody: 5/4 – 3/2. Vyloučení: 5 – 5. Rozhodčí: Bubeníček, Smékal. Diváci: 200.

V pátečním střetnutí tým HK A.S.A Město Losovice porazil HBC Ronal Jičín 25:20, utkání Dukla Praha – HCB Karviná (35:33) bylo předehráno 16. 11, zápas HC Gumárny Zubří – Tatran Prešov se hraje 5. 12. Frýdek-Místek má volno.