Představení chytré pomůcky k rehabilitaci, elektronické kostky IMU Rubik’s Futuro | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková konference


Představení chytré pomůcky k rehabilitaci, elektronické kostky IMU Rubik’s Futuro


Datum, čas a místo konání

19. 6. 2019 10:00 | Pasáž ČTK, Opletalova 5, Praha 1

Pozvánka

Dobrý den,

přijměte pozvání na tiskovou konferenci k představení chytré pomůcky k rehabilitaci, elektronické kostce IMU Rubik’s Futuro Cube spojené se specializovaným rehabilitačním softwarem společnosti Rehamza. Tisková konference se bude konat ve středu 19. června 2019 v 10.00 v kavárně Divadla Radka Brzobohatého (Pasáž ČTK, Opletalova 5, Praha 1).

Za oběma produkty stojí české společnosti, jejichž cílem je vytvářet inovace, které propojují nejmodernější technologie se zkušenostmi lékařů a rehabilitačních pracovníků. Ve výsledku tak umožňují zejména dětským pacientům provádět cvičení a rehabilitace zábavnou formou.

„Pokud musí dětští pacienti některé pohyby či dovednosti stále procvičovat, mnohdy se jim „do toho nechce“, protože cvičení je pro ně prostě nudné, ale oni se chtějí také bavit. Pokud se podaří propojit cvičení se zábavou, pomáhá to nejen dětem samotným, ale také jejich rodičům v jejich nelehké situaci,“ říká Pavel Čáp, vývojář rehabilitačního softwaru Rehamza.

Chytrá kostka IMU Rubik’s Futuro Cube funguje jako herní ovladač softwaru pro podporu rehabilitace pohybové soustavy nejen dětí, ale i dospělých. Systém významně pomáhá s rehabilitací poruch hrubé motoriky, stability, s různou formou dětské mozkové obrny, po úrazech hlavy a mozku, s poruchou koncentrace či senzoriky a dalších diagnózách. Na tiskové konferenci promluví:

- Jan Krejsa, vývojář Rubik’s Futuro Cube, chytré Rubikovy kostky a herní konzole zároveň, na níž je možné hrát hry jako Tetris, hada a další,
- Pavel Čáp, učitel a vývojář, který stojí za rehabilitačním softwarem Rehamza. V roce 2015 získal cenu Duhové křídlo za vývoj pomůcek pro rehabilitaci a vedení svých žáků k pomoci druhým,
- Petra Teplá, vedoucí rehabilitace, Ludmila Vopařilová, náměstkyně pro rehabilitační péči, Prim. MUDr. Alena Klapalová, Náměstek ředitele pro lékařskou péči, Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé v Košumberku.

Na místě si budete moci přímo vyzkoušet, jak chytrá kostka funguje, zahrát se několik her přesně tak, jak je hrají děti při rehabilitaci. K vyzkoušení bude také chytrá kostka s předinstalovanou aplikací pro děti se zrakovým postižením, která vznikla spoluprací s terénní službou EDA.

Svou účast prosím potvrďte na email pr@markusmedia.cz nebo na marek.dvorak@markusmedia.cz do pondělí 17. června 2019.

Pokud máte zájem o rozhovory s mluvčími, rádi vám je zajistíme. Občerstvení zajištěno.

S pozdravem

Marek Dvořák
MarkusMedia
pr@markusmedia.czNejdůležitější osoba na konferenci: Pavel Čáp


Kontakt:

Jan Krejsa
vývojář Rubik’s Futuro Cube
tinta.krejsa@gmail.com
http://www.futurocube.com/cs/
+420739070199
Vydáno: 17. 6. 2019 22:37
Kraj: Praha
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])

Popis zdroje:
O společnosti Rehamza
Vývojář a učitel Pavel Ćáp se programování věnuje více než 20 let a se svým týmem vyvíjí unikátní rehabilitační software Rehamza. V roce 2013 společně se svými studenty začíná vyvíjet pomůcky pro rehabilitaci. Za své aktivity získal v roce 2015 cenu Duhové křídlo za vývoj pomůcek pro rehabilitaci a vedení svých žáků k pomoci druhým. V roce 2017 získal ocenění Microsoft Innovative Educator Expert. Na vývoji jednotlivých projektů pro rehabilitaci se i dnes podílí studenti. Díky těmto projektům se zdokonalují nejen po profesní stránce programátorů, ale má to pro ně velký přínos i po stránce sociální. Cílem celého týmu stále zůstává spojovat nejmodernější technologie a zkušenosti lékařů tak, aby umožnili pacientům provádět rehabilitační cvičení zábavnou formou. Více informací o vývojářském studiu Rehamza naleznete zde.

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.