Vedení nemocnice se snaží zachovat porodnici v Opočně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vedení nemocnice se snaží zachovat porodnici v Opočně


Náchod - Vedení Oblastní nemocnice v Náchodě v těchto dnech intenzivně jednalo s možnými provozovateli opočenské porodnice. Pokud by se mu nepodařilo najít v nejbližších týdnech nikoho najít, bude muset být porodnice pravděpodobně definitivně uzavřena.

Náchod – Vedení Oblastní nemocnice v Náchodě v těchto dnech intenzivně jednalo s možnými provozovateli opočenské porodnice. Pokud by se mu nepodařilo najít v nejbližších týdnech nikoho najít, bude muset být porodnice pravděpodobně definitivně uzavřena.
„Naší snahou bylo porodnici v Opočně ponechat. Proto jsme se snažili najít provozovatele, který by byl schopen provoz porodnice zajistit,“ vysvětluje současnou situaci ředitel Oblastní nemocnice Náchod Miroslav Švábl.

„Naše nemocnice nemá dostatečný počet kvalifikovaného personálu, který by mohl zabezpečit kvalitní chod tohoto zařízení,“ dodává Švábl, podle kterého už vedení náchodské nemocnice zkusilo oslovit už desítku potencionálních provozovatelů, zatím však neúspěšně. O případném zrušení porodnice by pak muselo rozhodnout krajské zastupitelstvo po předchozím projednání ve zdravotním výboru kraje.

Definitivní zrušení kdysi oblíbené porodnice by pro rodičky v okolí Opočna znamenalo snížení komfortu se ztrátou výhody rodit v místě blízkém bydlišti, rozhodně však vyváženou větší bezpečností nemocnic, které mají rozsáhlý komplement, potřebný při jakýchkoliv komplikacích. Ukázalo se, že gynekologicko – porodnická oddělení v rychnovské i náchodské porodnici jsou na velmi dobré úrovni a kapacitně si s počtem rodiček poradí. Opočenská porodnice má však rozměr historický. Narodily se tu tisíce občanů východočeského regionu a za dobu své existence si toto porodnické zařízení vybudovalo velmi dobré jméno.

Přesto, že stanovisko odborných společností je k provozu podobných porodnic absolutně negativní a provoz nedoporučují, vedení náchodské nemocnice by rádo porodnici zachovalo ze společenských důvodů.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
general manager
zdechovsky@commservis.com
774888300


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 12. 2007 15:20
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.