Plánujete letní dovolenou v Česku? Pak navštivte Broumovsko a akci Léto otevřených kostelů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Plánujete letní dovolenou v Česku? Pak navštivte Broumovsko a akci Léto otevřených kostelů


STÁHNOUT LOK 2022 (2).docx (maximální velikost 0,5 MB)

Broumovsko - Osm unikátních barokních kostelů na Broumovsku je po roce opět otevřeno veřejnosti v každé prázdninové úterý a sobotu. Naskýtá se tak jedinečná příležitost prohlédnout si architektonické skvosty otce a syna Dientzenhoferových i mimo konání bohoslužeb.

„Naše unikátní kostely zpřístupňujeme veřejnosti už poosmé. Za ten rok se udělal obrovský kus práce na opravách,“ říká broumovský děkan Martin Lanži. Podle něj bude letošní Letošní Léto otevřených kostelů ještě významnější z důvodu zapsání souboru sakrálních staveb mezi národní kulturní památky. „Podařila se úspěšně uzavřít jedna dlouhá etapa. Broumovské kostely patří mezi památky s nejvyšší ochranou, což jim přidává na důležitosti. Tvrdá dřina se vyplatila a já děkuji všem, kteří opravy dlouhé roky podporují,“ dodává Lanži s tím, že očekává letos rekordní počet návštěvníků.

„Broumovsko je pro mě srdeční záležitostí a každému doporučuji návštěvu místních úžasných kostelů. Jezdím jsem několikrát do roka a vždy tady načerpám spoustu energie. Léto broumovských kostelů letos určitě nevynechám, spíš spřádám plány, koho sem vezmu,“ uvádí dlouholetý podporovatel, europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který usiluje spolu s farářem Lanžim, aby byla oblast Broumovska zapsána na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Broumovská skupina je souhrnný název pro barokní kostely v okolí města Broumova ve východních Čechách. Jedná se o unikátní soubor barokní sakrální architektury. Vznikl v období, kdy byl opatem broumovského kláštera Otmar Zinke (v letech 1700–1738), který celou výstavbu inicioval. Architekty tohoto ojedinělého souboru byli významní stavitelé českého baroka Kryštof a Kilián Ignác Dientzenhoferové.

Otevírací doba:

Kostely: Božanov, Martínkovice, Otovice, Šonov
ČERVENEC – úterý + sobota: 09:00 – 12:00

Kostely: Heřmánkovice, Ruprechtice, Vižňov, Vernéřovice
ČERVENEC – úterý + sobota: 14:00 – 17:00

Kostely: Božanov, Martínkovice, Otovice, Šonov
SRPEN – úterý + sobota: 14:00 – 17:00

Kostely: Heřmánkovice, Ruprechtice, Vižňov, Vernéřovice
SRPEN – úterý + sobota: 09:00 – 12:00Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 7. 2022 13:21
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.