Technologický gigant Huawei bude v Pardubicích hledat talenty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Technologický gigant Huawei bude v Pardubicích hledat talenty


Praha – Zájem spolupracovat s pardubickou střední školou elektrotechniky a zdejší universitou projevila jedna z největších čínských technologických společností Huawei. O možnosti rozšíření aktivit této společnosti právě do Pardubic včera osobně hovořil europoslanec Tomáš Zdechovský a ředitel společnosti Radoslaw Kedzia. Domluvili se na společné návštěvě Pardubic a projednání dalšího partnerství.

„Pardubice mají v oblasti ICT a telekomunikací naprosto unikátní pozici v Evropě. Jen se tu musí více pracovat na změnách vzdělávání a budování start-upů," komentoval jednání s představiteli Huawei europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je členem čínské delegace Evropského parlamentu. Podle Zdechovského spolupráce s Huawei může spolupráce zdejším školám přinést nejen investice, ale především možnost být na naprosté technologické špičce ve světě IT.

Huawei patří k nejrychleji rostoucím technologickým firmám na světě

„Huawei zdaleka není jen světem mobilních telefonů a operátorů, jak se možná mnozí domnívají. Portfolio je daleko pestřejší. Prosazujeme se především na poli enterprise IT a enterprise technologií a stáváme se významným hráčem na trhu,“ říká generální ředitel pro ČR Radoslaw Kedzia a vyjmenovává další úspěchy firmy.
„Huawei má nyní zastoupení ve 170ti zemích. Do budoucna bychom se ale rádi stali společností nejen s čínskou, ale i s evropskou DNA a co nejvíce vyjít vstříc našim zákazníkům.“
Společnost Huawei začala v České republice působit už v roce 2003, v současné době zaměstnává okolo 400 zaměstnanců a zajišťuje 70 % 4G sítí v ČR. Firma se velmi snaží podporovat studenty a spolupracuje proto s ČVUT a VUT, kdy na příklad letos mohlo 10 českých studentů letět na intenzivní stáž do hlavního sídla v Číně.
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 8. 2016 18:41
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.