Europoslanec Zdechovský bude jednat o výměnách lesů u Želivky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský bude jednat o výměnách lesů u Želivky


Havlíčkobrodsko – Lepší přístup obcí kolem vodní nádrže Švihov (Želivka) ke svým lesům. To je cílem jednání europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) s ředitelem státních Lesů České republiky Danielem Szórádem. Schůzka se koná se souhlasem ministra zemědělství Mariana Jurečky ve čtvrtek 31. března v Hradci Králové.

„Po naplnění přehrady se řadě obcí zhoršilo dopravní napojení na jejich lesy. Pokusím se se státními lesy domluvit směny stejně velkých pozemků tak, aby to obcím usnadnilo hospodaření v jejich lesích, které jsou často v hůř přístupném terénu,“ uvedl Zdechovský, který pochází z Kožlí u Ledče nad Sázavou a schůzka s Lesy ČR zapadá do jeho širší iniciativy o oživení okolí nádrže.
Jejím cílem je zlepšení dopravního propojení i sítě rybníků a také regulované zpřístupnění okolí nádrže pro rybolov a ekoturistiku. Dále by asi 30 obcí potřebovalo zlepšit čištění odpadních vod. Celkové náklady na oživení okolí přehrady Zdechovský odhaduje na 30 miliard, část z toho by se podle něj dala řešit dotacemi, fondy či kompenzacemi. „Rozumím dlouhodobému pocitu starostů, že doplácejí na ochranu vodního zdroje pro Prahu i okolí, a sami bojují s vylidňování svých obcí,“ říká.
Snahou europoslance je podpořit další jednání obcí s odborníky, exekutivou, Povodím Vltavy, Státním pozemkovým úřadem a dalšími institucemi. Přehrada Švihov (Želivka) je největší vodárenskou nádrží ve střední Evropě a zásobuje pitnou vodou asi 1,5 milionu obyvatel. Byla dokončena v roce 1975.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 3. 2016 19:59
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.