Polsko-české vztahy a panel Rusko a střední Evropa | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Polsko-české vztahy a panel Rusko a střední Evropa


Havlíčkův Brod, 22. 05. 2015 – Hlavním tématem jedenáctého pokračování Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2015 budou ve druhé polovině srpna v Havlíčkově Brodě polsko-české vztahy, v jejich rámci se uskuteční také panelová debata Rusko a střední Evropa.

„Pozvali jsme polského historika a politika Pawla Kowala, který se vztahem Polska a Ruska zabývá. Z české strany se debaty zúčastní překladatel a novinář Libor Dvořák, který ruské prostředí velmi dobře zná, a také Sabina Slonková z projektu Neovlivni.cz, partnera akce,“ popisuje Milan Pilař, jeden z organizátorů letní školy.
Dalšími dvěma hosty, kteří v srpnu do Brodu přijedou, budou Barbara Edith Breindl a Richard Richter. „Jde o dva zajímavé životní osudy typické pro dvacáté století. Jako děti museli na konci druhé světové války s rodiči opustit Československo, oba se ale po roce 1989 do své rodné vlasti vrátili a znovu se tu usadili. Více se o jejich příběhu mohou dozvědět zájemci v knize Zůstali tu mezi námi, kterou vydalo sdružení Antikomplex,“ dodává Milan Pilař.
Letní škola by letos mohla mít slibnou mezinárodní účast také mezi mladými účastníky. „Letos se nám daří oslovit účastníky v zahraničí, přes nejrůznější kontakty oslovujeme potencionální partnery, jako jsou univerzity nebo neziskové organizace. Pokud vše dobře dopadne, budeme mít rekordní účast z Ukrajiny, Rakouska, Polska a Slovenska. Méně se nám daří oslovovat zájemce v Německu, ale i tam hledáme partnery, kteří by nám s propagací pomohli,“ uzavírá Milan Pilař.
Jedenáctý ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2015 se uskuteční od neděle 16. do neděle 23. srpna 2015.

Zájemci najdou aktuální informace o letní škole na: www.letnizurnalistickaskola.cz, kde se mohou také přihlásit.

Hlavními partnery týdenní školy v Havlíčkově Brodě jsou: nadace Friedrich Ebert Stiftung, Rakouské kulturní fórum v Praze, Velvyslanectví Rakouské republiky v Praze, Zastoupení Evropské komise v Praze, Polský institut v Praze, Slovenský institut v Praze a Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Česko-polské fórum, Americké centrum v Praze a Velvyslanectví USA v Praze.

Mediálními partnery akce jsou online deník Nerovlivni.cz a Lidové noviny.
Regionálními partnery Deník, Jihlavské listy, online deník Vysočina-news.cz a televize HBin.

Dalšími partnery akce jsou město Havlíčkův Brod, Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, nakladatelství Fragment, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, a. s., společnost Amylon, a. s., a reklamní společnost Pross, s. r. o.Více informací:

Milan Pilař
Centrum Vysočina, o. p. s.
B. Kobzinové 2020
580 01 Havlíčkův Brod
Česká republika
www.centrumvysocina.cz
www.letnizurnalistickaskola.cz
e-mail: centrumvysocina@centrum.cz, milan.pilarhb@centrum.cz
mobil: +420 724 767 164

Najdete nás i na Facebooku - www.facebook.com/LZSKHB
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 6. 2015 8:36
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.