V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


V Luži našli způsob jak řešit problémy se sociálně slabými


Luže – V úterý 26. srpna v 11.30 na radnici v Luži představí starosta Radek Zeman a europoslanec Tomáš Zdechovský zástupcům vlády model spolupráce města se sociálně slabými skupinami. Chtějí je tak inspirovat při řešení problémů s neplatiči, romskými, ale i jinými nepříznivými komunitami.

„Začali jsme před čtyřmi lety a náš model začíná mít výsledky. Ve zkratce se jedná o to, že nabídneme lidem možnost odpracovat si své dluhy vůči městu. Lidé nám dlužili za odpad, neplatili poplatky za psa a mnohé další. Situace byla neúnosná,“ popisuje starosta Zeman. Do řešení se vložil europoslanec Tomáš Zdechovský, který zahájil jednání s ministerstvem sociální věcí a ministrem pro lidská práva.

Zaměstnávání sociálně slabých šetří radnici rozpočet
Může to znít paradoxně, ale v Luži dokazují, že to funguje. „Problém neplatičů je daleko větší, než to, že dluží městu peníze. Tito lidé se odnaučili pracovat, někteří dokonce nikdy nepracovali a nic neumí,“ upozorňuje Zdechovský.
Model v Luži funguje tak, že k jednomu řemeslníkovi, který se stává zároveň lektorem, jsou přiřazeni tři až čtyři lidé. Pod jeho vedením se učí pracovat a vykonávají potřebou práci pro město. Podle starosty Zemana tak není potřeba tolik stavebních firem, protože práci zastanou tito místní. „Ušetříme až třetinu nákladů z rozpočtu města a navíc řešíme sociální problémy,“ říká starosta, který bude tento model společně s europoslancem Zdechovským prezentovat zástupcům úřadu vlády.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
senior manager
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 8. 2014 16:32
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.