Portál, s.r.o. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace

Informace o zdroji


Portál, s.r.o.


Poslední vydané tiskové zprávy


Pergameny – román Jaromíra Štětiny o vnitřní síle a vášni

Jaromír Štětina vydává novou knihu Pergameny s podtitulem Román o čtvrtém přikázání. Děj odehrávající se převážně v 70. a 80. letech minulého století v hornickém prostředí má široký záběr. Od ústřední čtveřice přátel se rozbíhá k životním příběhům desítek postav. Líčí osudy lidí, kteří podlehli době totality, i těch, kteří se jí vzepřeli. Současně je vyznáním vztahu k předkům a síly, již z něj lze čerpat.

Zuzana Roithová ví, jak je důležité vidět srdcem

Zuzana Roithová vydává knižní rozhovor s názvem Vidět srdcem. Známá lékařka a poslankyně Evropského parlamentu odpovídá na otázky Zdeňka Jančaříka, šéfredaktora nakladatelství Portál, a mapuje tak hlavní křižovatky svého života. Na pozadí barvitého vyprávění vyvstávají silné kontury její osobnosti: nezdolná vůle a pracovitost, rozhodnost a důslednost při jednání s lidmi, moudrost i laskavost. Z. Roithová poprvé představí knihu 7. prosince 2012 v 15 hod. v Literární kavárně Academia v Praze.

NadpisGeorg Ratzinger vypráví o svém bratrovi, papeži Benediktu XVI.

Můj bratr papež je název knižního rozhovoru, který poskytl Georg Ratzinger, bratr současné hlavy katolické církve Benedikta XVI., německému novináři Michaelu Hesemannovi. Georg poutavě vypráví o úzkém přátelství, které pojí oba muže už více než 80 let. Kniha se tak stává svědectvím o neobyčejné rodině a jejím životě v průběhu významných historických období 20. století. Rozhovor vznikl u příležitosti 60. výročí vysvěcení obou bratrů na kněze a zahrnuje i velmi neotřelý pohled na jmenování Josepha Ratzingera papežem.

Yalomův nový román Problém Spinoza je příběhem o svobodě myšlenek

Irvin D. Yalom, autor světových bestsellerů Když Nietzsche plakal nebo Léčba Schopenhauerem, představuje svůj nový psychologický román. Problém Spinoza je příběhem dvou mužů, které dělí téměř tři sta let – židovského filozofa Benedicta Spinozy a nacisty Alfreda Rosenberga. Yalom ukazuje, jak tenká je hranice mezi vynikajícím intelektem a pokřiveným pozérstvím, mezi poctivým ateistou a někým, kdo využívá své bezvěrství k podněcování vražd nevinných lidí. Problém Spinoza je označován za dosud nejlepší Yalomovo dílo.

Karel Schwarzenberg a jeho „knížecí rozhovory“ nejen s Karlem Hvížďalou

Knížecí rozhovory je nová kniha, kterou s Karlem Schwarzenbergem připravil Karel Hvížďala. Tentokrát však není v roli tazatele, ale nechává osobnost předního českého politika vystoupit z interview, která s ním vedli jeho kolegové novináři v letech 1990 - 2012. Kniha vychází u příležitosti pětasedmdesátin Karla Schwarzenberga. Její křest proběhne 4. 9. v 16 hod. v knihkupectví Portál v Praze 8.
Více

Poslední tiskové konference


Nezralí novorozenci – téma nejen pro medicínu
14. 11. 2011 11:00 | Primátorská rezidence, malý salonek, Mariánské náměstí 1, Praha více

TK u příležitosti Mezinárodního dne předčasně narozených dětí
15. 11. 2010 10:00 | Praha 1, Mariánské náměstí, salonek v Primátorské rezidenci více

PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.