Závěrečná etapa projektu "Můj region" | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Závěrečná etapa projektu "Můj region"


O projektu "Můj region" (je spolufinancován ESF a státním rozpočtem ČR, poskytovatelem dotace je Ústecký kraj) jste již mohli zde číst. Možná si pamatujete, že se jedná o projekt, ve kterém na čtyři desítky pedagogů připravují učební materiály s regionální tématikou. Společným úsilím učitelů základních škol z Jirkova, Mostu a ze Strupčic již vznikla Publikace a Manuál.

Publikace obsahuje texty o zajímavých místech Chomutovska a Mostecka. Manuál pak v sobě zahrnuje konkrétní materiály (pracovní listy, křížovky, zábavné úlohy apod.) pro výuku.
V rámci tohoto projektu proběhla také řada exkurzí. Žáci měli možnost navštívit např. zámek v Klášterci nad Ohří, Jezeří, Oblastní muzeum v Mostě, projít se po Kadani či Zooparku v Chomutově, vyšplhat se na Bořeň, nebo se dozvědět něco nového o získávání energie v elektrárně v Ledvicích.
V současné době probíhá tzv. ověřování.To znamená, že pedagogové připravené materiály používají v konkrétních hodinách a zjišťují, jak teorie přejde do praxe. První reakce svědčí o spokojenosti nejen pedagogů, ale především samotných žáků. Ti se zábavnou formou seznamují se zajímavostmi ze svého okolí. Doufejme, že tento projekt tak pomůže dětem utvářet lepší vztah k místu, kde žijí.
Kontakt:

Lenka Kostková
zástupkyně ředitele
kostkova@4zsjirkov.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 2. 2011 11:33
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Základní škola Jirkov (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Základní škola
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.