Záchrana Titanicu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Záchrana Titanicu


(Saving the Titanic)

Při příležitosti 100letého výročí od potopení Titanicu vysílá Viasat History exkluzivní dokument o jeho záchraně
Praha, 14. únor 2012 – Televizní stanice Viasat History se rozhodla při příležitosti 100letého výročí od potopení Titanicu nabídnout svým divákům v sobotu 14. dubna 2012 v 19:00 exkluzivní premiéru dokumentu Záchrana Titanicu. Německý dokument z roku 2012 ukáže nový pohled na tuto katastrofickou událost a zaměří se na osud devíti mužů, kteří se pokusili loď a lidi na ní zachránit.

Titanic byl pýchou Británie a byl považován za nejmodernější strojírenský skvost tehdejších vědeckých a technologických inovací na celém světě. Přesto se dne 14. dubna 1912 po srážce s ledovcem za necelé 3 hodiny potopil. Všichni znají příběh bohatých a slavných lidí, kteří se první plavby této lodi zúčastnili, i lidí z druhé a třetí třídy, kteří při této katastrofě zahynuli. Málo se však hovoří o těch, díky kterým se zachránilo daleko více životů – o stavitelích a konstruktérech této lodi.

Dokument natočený podle svědeckých výpovědí představí tým devíti mužů v čele s hlavním konstruktérem Josephem Bellem a 18tiletým elektroinženýrem Albertem Ervineem. Právě oni bojovali za záchranu co nejvíce životů, udrželi pohonné systémy v chodu a obětovali tak své vlastní životy pro ostatních. Dramatický příběh odpoví na otázku, co se dělo ve strojovnách a kotelnách po srážce Titanicu s ledovcem.

Záchrana Titanicu je natočena s důrazem na přesné zobrazení technických detailů pomocí speciálních optických efektů CGI, které pomáhají důvěryhodně zachytit poslední hodiny „nepotopitelné“ lodi. Stephen Rook, producent filmu, říká: „Nový úhel pohledu na tuto katastrofu v kombinaci s novými možnostmi zobrazení technických detailů je to, co dělá tento dramatický dokument unikátním.“

Dramatický dokument bude vysílán v sobotu 14. dubna 2012 v 19:00 na Viasat History.

Pro více informací o televizní stanici Viasat, prosím, navštivte www.viasat.sk nebo http://www.facebook.com/ViasatCRaSK.
Kontakt:

Věnceslava Drábková
Account Manager
venceslava.drabkova@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2012 11:10
Kategorie: Zábava
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.