Výstava fotografií Black & White Nepal v InGarden | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Výstava fotografií Black & White Nepal v InGarden


Výstava černobílých fotografií je součástí dobročinného projektu Všechny barvy Nepálu probíhajícího pod záštitou honorárního konzula Nepálu v ČR Ing. Rajendry Shresthy.

Projekt si klade za cíl podporovat vzdělání dětí v chudých regionech nepálských hor. Konkrétním smyslem projektu je shromáždění dostatečných finančních prostředků pro budování nových základních škol v zaostalých horských oblastech, protože lepší dostupnost vzdělání je nadějí místních dětí na lepší život a zároveň jejich prvním krokem ke svobodné volbě.

Koordinátorem projektu je Jan Žalud, který společně s přáteli a občanským sdružením Namasté Nepál (DCWC-CZ), o.s. vybral a pro výstavu připravil již druhou sadu fotografií, tentokrát více než 30 černobílých snímků z Nepálu.
Oba autoři fotografií (Jaroslav Volšický a Jan Žalud) se rozhodli věnovat veškerý výtěžek z prodeje svých snímků ve prospěch projektu Všechny barvy Nepálu.

Tento projekt je pokračováním mnohaleté pomoci českých lidí Nepálu. Navazuje na činnost sdružení Namasté Nepál (DCWC-CZ), o.s., která pomohla od roku 2004 postavit základní školy v Čétaná, Taši Bal, Kalika Malika, Tamakhání, Čourikhóla a Khandadéví. Letos na jaře bude slavnostně otevřena nová základní škola v Čhjarpa. Toto vše je možné pouze díky dobročinnosti lidí v České republice a jejich ochotě pomoci i tak vzdálené zemi, jakou je Nepál. Aktuální informace o způsobech pomoci a o dalších aktivitách sdružení najdete na adrese www.namastenepal.cz.

Pokud byste také měli zájem podpořit tento projekt, můžete hned několika způsoby:
- objednáním vybrané fotografie přímo na místě
- objednáním fotografie on-line na stránkách projektu www.VsechnyBarvyNepalu.cz
- zakoupením v Nepálu vyrobeného výrobku v nepálském obchůdku
Podpořit projekt Všechny barvy Nepálu můžete také konkrétním finančním darem.

Vernisáž prodejní výstavy fotografií z Nepálu proběhne dne 24.1.2012 od 19 hodin ve školícím a kulturním centru InGarden pod záštitou občanského sdružení InGarden, na adrese Nad Primaskou 45, Praha 10 - Strašnice. Občanské sdružení InGarden se zabývá kromě kulturní činnosti i organizací i pořádáním školení. Provozuje školicí a vzdělávací centrum InGarden (www.ingarden.cz), kde jsou jednací sály vhodné k jednorázovému i dlouhodobému pronájmu. V něm jako doplňkovou aktivitu pořádá kulturní akce a výstavy.

Během vernisáže promluví o projektu Vzdělání pro Nepál předseda občanského sdružení Namasté Nepál (DCWC-CZ), o.s. RNDr. Tomáš Beránek, CSc. Kromě krátkého filmu Oskara a Renáty Lažanských „Rajbash Hospital – nemocnice na kraji světa“ návštěvníky čeká i autentické občerstvení připravené v indické a nepálské restauraci ÖM.

Výstava bude na výše uvedené adrese v Praze 10 přístupná od 25.1. do 27.4.2012, otevřeno pondělí 9,00 - 20,00 hodin, úterý - pátek 9,00 - 17,00 hodin. V příštích měsících se pak výstava přesune do dalších měst.

Kontakt:

Barbora Horešovská
jednatel
horesovska@shock.cz
+420603485193
+420274780575


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 1. 2012 10:05
Kategorie: Kultura
Název zdroje: SHOCK,s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Eventová a školicí firma SHOCK. V rámci školení vypisujeme stále nové otevřené i certifikované kurzy pro odborníky i veřejnost. Jako eventová agentura zajišťujeme pro své klienty plný servis při pořádání konferencí i jiných akcí, pro menší školení pronajímáme vlastní prostory ve školicím centru InGarden v Praze 10.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.