Vyrazit do školy s laserovou zbraní? Proč ne | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vyrazit do školy s laserovou zbraní? Proč ne


Netradiční způsob zábavy ve výukových pauzách či volném čase si užívá čím dál více studentů. Stále oblíbenější je mezi nimi totiž sportovní laserová hra – známá jako laser game, laser fun či laser tag.

„Mezi semináři a přednáškami míváme s kamarády přibližně dvě hodiny volného času. Chtěli jsme ho smysluplně využít, a proto často hráváme laser fun,“ vysvětluje studentka sportovního managementu Andrea Kováříková. „Skvěle si zasportujeme, protáhneme tělo a vyčistíme hlavu od školních povinností.“
Laser game funguje na jednoduchém principu. Hráči si vypůjčí na smluvenou dobu plastové zbraně a vyrazí do terénu, který si sami určí. Dějištěm laserových přestřelek se proto stávají chodby škol, městské parky či brněnské ulice. „Miluju ten pocit, kdy kličkujeme mezi kolemjdoucími, kteří na nás jen s úsměvem zírají. Se stále přimáčknutým prstem na spoušti ale pokračujeme v boji a nenecháme se rozptýlit,“ popisuje adrenalin při hře student práva Michal Novotný.
Jak ujišťuje provozovatel brněnské půjčovny laserových zbraní Laserfun.cz Michal Mašek, při hře nehrozí žádné ohrožení ostatních lidí. „Jedná se o bezkontaktní přestřelku. Účelem je zasáhnout nepřítelovu zbraň. Vydávají zvukové signály při střelbě, zásahu či blízkosti jiného hráče,“ vysvětluje Mašek. „Střelba na protihráče spočívá ve vysílání paprsků, které nejsou viditelné lidským okem, hráčům však půjčujeme speciální brýle, aby správně zamířili a zasáhli protihráče.“
V nabídce dobrých půjčoven zbraní na laser tag by neměla chybět pestrá škála herních režimů. Tedy stylů hry, které si hráči libovolně na zbraních nastavují. „Mým oblíbeným je bezesporu typ hry zvaný hon na kořist. Rozdělíme se na tři týmy a lovíme se navzájem. Vždy po určeném čase se změní oznámení, který tým loví koho, a kdo loví naopak náš tým,“ popisuje jednu z možností student Novotný. „Nabízíme oblíbené verze každý proti každému, hra dvou nebo tří týmů proti sobě, ale také neotřelé herní režimy, jakým je například hra na krále nebo ovládnutí zóny,“ potvrzuje Michal Mašek z Laserfun.cz.Kontakt:

kontakt@presah.cz
www.presah.cz
+420 734 369 238


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 10. 2011 8:59
Kategorie: Zábava
Název zdroje: PResah.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost se zabývá reklamní činnosti, marketingem, mediálním zastoupením, zajišťuje public relations a copywriting.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.