Vláda schválila opatření k dodržení schodku rozpočtu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Vláda schválila opatření k dodržení schodku rozpočtu


K použití nespotřebovaných výdajů rozpočtu ústředních státních orgánů bude dávat souhlas premiér.

Ministerstva a ústřední správní úřady budou muset žádat předsedu vlády o souhlas k použití nespotřebovaných výdajů rozpočtovaných na rok 2011 do rozpočtu na další léta. Použití těchto zbylých prostředků totiž zhoršuje deficit v daném roce. Vláda se proto rozhodla pro jejich omezení.

Příslušná organizační složka státu, která bude chtít svoje výdaje navýšit o nároky z předchozího roku, tak bude muset nejprve požádat ministra financí o vyjádření a poté předsedu vlády o souhlas.

Velké zakázky na poradenské či právní služby bude kontrolovat vláda

Ministerstva a další ústřední orgány státní správy budou mít nově také povinnost předkládat vládnímu kabinetu ke schválení veškeré smlouvy na dodávky konzultačních, poradenských nebo právních služeb, které budou chtít uzavírat u jednoho dodavatele, a to v hodnotě převyšující jeden milion korun během kalendářního roku.

„Chceme vytvořit určitou brzdu tomu, aby se tyto smlouvy, které jsou někdy historicky velmi objemné, aby se jenom tak snadno a v zákulisí neuzavíraly,“ vysvětlil na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Petr Nečas.

Návrh předložený ministrem financí Miroslavem Kalouskem si klade za cíl přispět k dodržení schváleného deficitu státního rozpočtu na letošní rok. Další části návrhu budou předmětem jednání ještě na poradě ekonomických ministrů či koaličních jednání.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 3. 2012 16:12
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.