VINIUM potvrzuje vzestup kvality vín | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


VINIUM potvrzuje vzestup kvality vín


Na největší výstavě vína v Čechách „Vinařské Litoměřice“ konané v polovině dubna, získala dvě vína ze společnosti VINIUM stříbrnou medaili – Rulandské šedé výběr z hroznů 2006 a Frankovka pozdní sběr 2006.

Akce, která se v litoměřickém kulturním domě uskutečnila 18. a 19. dubna, se zúčastnilo více než 60 vinařů s celkem 450 vzorky vín. Vzorky hodnotilo celkem deset komisí, v každé bylo šest znalců. Letos poprvé ještě znovu předsedové komisí přehodnocovali vína s největším počtem bodů. V 6. ročníku soutěže českých, moravských a zahraničních vín dosáhla společnost VINIUM a.s. Velké Pavlovice na ocenění podle standardů Evropské unie OIV (mezinárodní stobodový systém hodnocení).

Vínu se v Česku daří, jeho spotřeba v posledních letech stoupá. „V roce 2008 plánujeme výstavbu nové skladovací haly v areálu společnosti, nákup paletizátoru, zařízení pro značení skupinového balení a zavedení tzv. dusíkového hospodářství. Tyto investice jsou zaměřeny na zvyšování kvality a identifikace našich produktů a souvisí s rostoucí poptávkou po našich vínech“ potvrzuje stávající trend generální ředitel společnosti VINIUM a.s. Jozef Marček.

Vinium a.s. Velké Pavlovice má přibližně 3,3% podíl na domácím trhu klidných vín. Klíčovými odběrateli jsou velké obchodní řetězce a hard diskonty, druhá polovina pak putuje na nezávislý trh a do gastronomie. Novým vlastníkem společnosti se v loňském roce staly České vinařské závody a.s. Praha ze skupiny Prosperita holding.
Kontakt:

Lubomír Zabavík
lubomir.zabavik@pam-group.cz
+420596134471


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 4. 2008 15:20
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: PAM market s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PAM market je členem PAM group, kterou tvoří skupina firem specializovaných na různé oblasti korporátní komunikace: marketingovou komunikaci, reklamu, public relations a poradenství. Na trhu působí již od roku 1993.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.