Valpuržina noc na Farmě Bolka Polívky ve znamení šamanských rituálů! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Valpuržina noc na Farmě Bolka Polívky ve znamení šamanských rituálů!


30.4. se na Farmě Bolka Polívky konají Slavnosti ohňů, které posezení kolem vatry spojují s uměleckou variací na starobylé rituály. V restauraci zasedne k pianu a za mikrofon duo The Cheekiest s repertoárem populárních písní, ve speciální nabídce kuchyně bude ohnivé menu a výběr pálenek.

30.4. se na Farmě Bolka Polívky konají Slavnosti ohňů, které posezení kolem vatry spojují s uměleckou variací na starobylé rituály. V restauraci zasedne k pianu a za mikrofon duo The Cheekiest s repertoárem populárních písní, ve speciální nabídce kuchyně bude ohnivé menu a výběr pálenek.
Oheň o Valpuržině noci nebo chcete-li svátku Beltine je pevně ukotven v našem folkloru a zvycích a jeho očistné síle a energii lidé věří již po staletí. Je to noc, jejíž síla je známá všem kulturám a kultům, které se na našem území usídlily a jejich vlivy se spojily do jednoho dědictví.
Právě na tuto tradici očistného ohně symbolicky navazuje zapálení ohně ve 20.06 valašského času. Václav Kořínek, umělec a terapeut, ve svém vystoupení Oheň v nás aneb cesta plamene zahraje na vlastnoručně vyrobené velké dřevěné bubny, vyrobené z kmenů českých stromů a potažené kůží ze šumavských jelenů. Hlasitý zemitý zvuk bubnů, hrajících v rytmu ohně, pomůže nalézt prasílu tohoto živlu v nás. Může přidat každý, kdo si přinese jakýkoli rytmický nástroj. Kdo chce tančit, ať tančí, kdo chce zpívat, ať zpívá! Společně s bubny bude znít hrdelní hlas Václava Kořínka, obohacený alikvotními tóny.
K ohnivému menu pan Jaromír Heřmánek, vedoucí provozu FARMY Bolka Polívky, uvádí: „Tento den je na Farmě věnován i důkladné ohnivé očistě vnitřní pomocí pálenky, jejíž magické účinky jsou rovněž tradiční a ověřené, stejně jako pálivé speciality mají mnohé pozitivní vlivy od antiseptických po afrodisiakální.“
Farma Bolka Polívky - tříhvězdičkový stylový hotel U Krále, restaurace U Klauna s klasickou kuchyní i tematickými menu, galerie s technickým vybavením pro kulturní a firemní akce, wellness s bazénem, saunou a zimní zahradou. Pravidelné kulturní, relaxační a společenské akce různých žánrů.

autor Dagmar Kneslová

http://www.farmabolkapolivky.cz/
Farma Bolka Polívky Olšany 205
Rousínov
68301 517 374 096, 602 501 571 recepce@farmabolkapolivky.czKontakt:

Marta Kubiesová
produkce
m.kubiesova@farmabolkapolivky.cz
www.farmabolkapolivky.cz
724226022


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 4. 2012 18:55
Kategorie: Zábava
Název zdroje: FARMA Bolka Polívky (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Hotel, restaurace,wellness,akce
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.