ÚOHS odsouhlasil spojení eD´ system Czech a BGS LEVI | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ÚOHS odsouhlasil spojení eD´ system Czech a BGS LEVI


Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutí ze dne 24. září 2007 uskutečnění spojení mezi společnostmi eD´ system Czech a BGS LEVI Czech a.s.. Rozhodnutí již je pravomocné.

Společnost eD´ system Czech působí v oblasti velkoobchodní distribuce kompletního sortimentu produktů informačních technologií – zejména počítačů, notebooků, periferií, softwaru apod. – a zabývá se rovněž výrobou osobních počítačů značky ELINK. Soutěžitel působí rovněž v oblasti velkoobchodní distribuce telekomunikačních prostředků a v oblasti distribuce spotřební elektroniky.

BGS LEVI Czech je činná v oblasti velkoobchodní distribuce počítačových komponent, periferií, softwaru, síťových řešení a mobilních telefonů a jejich příslušenství a vyrábí osobní počítače a servery značky LYNX. Dále je činná rovněž v oblasti velkoobchodní distribuce telekomunikačních prostředků a spotřební elektroniky. Doposud byla kontrolována soutěžitelem BGS LEVI Group a.s., která je vlastněn nizozemskou společností PRIME IT B.V.

Úřad se ve správním řízení zaměřil na posuzování dopadu spojení na trh výroby a prodeje počítačů, trh prodeje serverů, trh distribuce počítačových komponent a periferií a dále na trhy distribuce spotřební elektroniky a distribuce telekomunikačních prostředků v České republice.

Na několika vymezených trzích, konkrétně ve výrobě a prodeji počítačů a distribuci a prodeji počítačových periférií, získá subjekt vzniklý spojením významnější tržní podíl, bude však nadále čelit konkurenci silných soutěžitelů, např. společností Acer Czech Republic s.r.o., HEWLETT-PACKARD, Tech Data Distribution, s.r.o. či AT Computers a.s..

Především s ohledem na výši tržního podílů spojujících se soutěžitelů a počet konkurenčních společností Úřad dospěl k závěru, že toto spojení nezvýší tržní sílu spojujících se soutěžitelů natolik, aby vedlo ke vzniku nebo posílení dominantního postavení, které by mělo za následek podstatné narušení hospodářské soutěže.odbor vnějších vztahů ÚOHS
Kontakt:

Kristián Chalupa
tiskový mluvčí
k.chalupa@compet.cz
542167288


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 26. 9. 2007 9:49
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: ÚOHS (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.