Unikátní prezentace středních škol a zaměstnavatelů přilákaly tisíce žáků a rodičů | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Unikátní prezentace středních škol a zaměstnavatelů přilákaly tisíce žáků a rodičů


KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ | Konec září a celý říjen byl pro Krajskou hospodářskou komoru Královéhradeckého kraje ve znamení veletrhů škol a zaměstnavatelů. Vše odstartovalo v Náchodě, pokračovalo přes Rychnov nad Kněžnou, Trutnov a Jičín, až do Hradce Králové, kde veletrh teprve proběhne. Účelem bylo přinést žákům 9. tříd a jejich rodičům potřebné informace pro správné rozhodnutí při výběru střední školy a budoucího uplatnění. Kromě většiny škol se sídlem v našem kraji byly k vidění také školy z Libereckého a Pardubického kraje. Žáci a rodiče měli možnost seznámit se nejen se studijními, ale i pracovními možnostmi v kraji díky přímé účasti významných zaměstnavatelů z regionu prezentujících se společně se školami poskytujícími vzdělání právě v jejich oboru.

Veletrhy byly dvoudenní a konaly se vždy v pátek a sobotu. Páteční dopoledne patřilo převážně třídám základních škol. V pátek odpoledne a v sobotu naopak akce navštívili rodiče společně s budoucími absolventy a často i s mladšími dětmi, aby se lépe zorientovali v široké nabídce středních škol a oborů. A nebyli zklamaní, bylo opravdu mnoho příležitostí k poznávání. Návštěvníci se často zastavovali u simulátoru střední školy automobilní, aby si vyzkoušeli řízení motocyklu. Zaujali je roboti, jejich řízení a dovednosti. Velkou pozornost si získaly 3D tiskárny. Byly k vidění chemické laboratoře a pokusy, jež si mohli zájemci za asistence vystavovatelů vyzkoušet. Na všech veletržních zastávkách nechyběly praktické ukázky přípravy jídel a nápojů, které připravily školy s gastronomickými obory. Prezentovány byly i praktické ukázky líčení a účesů od studentek kadeřnických a kosmetických oborů. Nemalou pozornost věnovali mladí také fotokoutku, kde mohli zapojit své tvůrčí schopnosti a vytvořit netradiční a vtipné fotografie. Pozitivní ohlasy vzbudil doprovodný program, který přinesl několik vzdělávacích workshopů.

V každém místě konání se slavnostního zahájení události zúčastnili také členové Parlamentu, radní a zastupitelé daných měst v čele se starosty. Návštěvníci se tak měli možnost osobně setkat s významnými osobnostmi regionu, jako např.: náměstkyní hejtmana a poslankyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Martinou Berdychovou, starostou města Trutnova a poslancem PS PČR Ivanem Adamcem, starostou města Náchoda a poslancem PS PČR Janem Birke, starostou města Jičína Janem Malým, starostou Rychnova nad Kněžnou Janem Skořepou, radní města Rychnova Ivanou Skříteckou, prvním náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje Martinem Červíčkem, náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje Alešem Cabicarem, předsedou představenstva KHK KHK Radkem Jakubským a členy představenstva Jitkou Bartošovou, Janem Kranátem a Zdeňkem Kalináčem a dalšími.

Z řad zastupitelů i vystavovatelů byly slyšet kladné ohlasy nejen na průběh veletržních dnů, ale především na celkový přínos události. Mnoho žáků i rodičů se nechalo slyšet, že díky bližšímu poznání středních škol si dokáží lépe ujasnit, kam podají přihlášku. „Vybrat si v 15ti letech správnou střední školu může být složité a proto je naší prioritou ukázat mladé generaci spektrum možností pro jejich budoucí uplatnění především v technických oborech. Nyní se společně těšíme na slavnostní zakončení celého veletržního seriálu, které se uskuteční 3. 11. 2017 v Hradci Králové, kde také proběhne očekávané předávání ocenění Firma škole 2017 a Škola firmě 2017”, uvedl Radek Jakubský, předseda představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

„Je nám velkým potěšením, že 3. ročník veletrhu předčil očekávání a návštěvnost z řad studentů a rodičů byla opět velmi vysoká. Velký vliv na to měl rozhodně fakt, že jsme měli mezi vystavovateli možnost vidět vyšší počet zaměstnavatelů. V průměru jsme v každém městě návštěvníkům představili 80 vystavovatelů, mezi nimiž bylo přibližně 20 firem“, uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje, která událost pořádá spolu s Královéhradeckým krajem.

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje je největším podnikatelským sdruženým v kraji zastupující cca 450 členů s celkovým ročním obratem vyšším než 100 mld. Kč a zaměstnávající více než 65 000 zaměstnanců. Hlavním posláním komory je poskytování podpory a hájení zájmů svých členů, ale například i propojování podnikatelů se vzdělávacími institucemi.Kontakt:

Jiří Pašek
jednatel
jiri.pasek@softgate.cz
softgate.systems
777589496


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 16

Vydáno: 24. 10. 2017 12:17
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: SoftGate Systems, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
SW řešení, webové aplikace, online marketing, firemní grafika.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.