TOP 09: Kraj musí na opravy silnic hledat jiného oslíka | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


TOP 09: Kraj musí na opravy silnic hledat jiného oslíka


Jihlava – Kraji na opravu poničených komunikací letos chybí 700 milionů korun. Ministerstvo dopravy, respektive Státní fond dopravní infrastruktury, je ve své pokladně pro Vysočinu také nemá. Klasické zdroje vyschly a tak je zapotřebí podle krajského předsedy TOP 09 Jiřího Blažka nesedět s rukama v klíně, hledat nové zdroje a odstranit netransparentnost a předraženost veřejných zakázek v této oblasti.

„Kraj dostatečně nevyužívá dalších možností, které se mu nabízí. Kromě dotací ze strukturálních fondů, jsou další možnosti půjčky od Evropské investiční banky, díky nimž by silnice II. a III. třídy mohly být zrekonstruovány kvalitně, a nikoli v provizoriu,“ vysvětluje krajský předseda TOP 09 Jiří Blažek a dodává, že dalším důležitým úkolem kraje musí být hledání úspory uvnitř systému údržby komunikací. Například částečnou privatizací činností se dá výrazně ušetřit.

Dává tak impuls krajskému odboru dopravy a silničního hospodaření, který se návrhem na financování dopravních komunikací bude zabývat v příštím týdnu na jednání Rady kraje Vysočina. „Jako alarmující shledávám netransparentnost ve veřejných zakázkách. Oproti jiným zemím máme zbytečně předražené práce na dopravních stavbách,“ argumentuje Blažek.

Opravy šité horkou jehlou

Silnice dostávají rok od roku zabrat od narůstající automobilové dopravy. Teplotní výkyvy a nevyzpytatelné vysočinské zimy se na stavu silnic neblaze podepisují. Provizorní opravy jsou krátkodobé a návrhy efektivního řešení v nedohlednu.

„Opravy po zimě nereflektují nárůst intenzity dopravy, chybí diagnostika silnic a tak se opravy řeší nejlevnějším způsobem s nekvalitními materiály, který se ale v průběhu let několikrát prodraží,“ dodává Blažek. Závady se často vrací a způsobují spirálovitý efekt růstu nákladů na údržbu komunikací.

Kontakt:

Michael Kubík
krajský manažer
kubik@top09.cz
www.top09.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 3. 2011 12:50
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: TOP 09 Vysočina (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Krajská organizace politické strany.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.