Thermoval - rychlé a přesné měření teploty | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Thermoval - rychlé a přesné měření teploty


Společnost HARTMANN-RICO, patřící k největším výrobcům a distributorům zdravotnických a hygienických pomůcek v ČR, přichází s novým digitálním teploměrem Thermoval rapid flex. Oproti klasickým rtuťovým teploměrům se vyznačuje mnohem vyšší přesností a rychlostí měření. Díky ohebné špičce vyniká i mezi běžnými digitálními teploměry.

Měření teploty pomocí teploměru Thermoval rapid flex trvá podle místa aplikace 6-40 sekund, což je skutečně velký rozdíl od pětiminutového měření, na které jsme byli zvyklí u rtuťových teploměrů, předcházející sklepávání rtuti nepočítaje. Odpadá zde i prohlížení a natáčení teploměru při hledání hladiny rtuti, naměřený výsledek na displeji je dobře čitelný i pro osoby se slabším zrakem. Ochranný kryt zabezpečuje teploměry Thermoval před rozbitím při pádu a je voděodolný. „U klasických teploměrů navíc hrozilo rozbití a uvolnění vysoce toxické rtuti, což v tomto případě, díky technologii výroby, nepřichází v úvahu,“ uvádí produktová manažerka společnosti HARTMANN-RICO Markéta Kosařová.
Thermoval rapid flex je v hodný pro všechny způsoby měření teploty - v podpaží, v ústní dutině i rektální měření. Především u malých dětí je rektální měření tím nejvhodnějším způsobem, protože zde naměřená hodnota nejpřesněji odpovídá skutečné teplotě organizmu a lze ji zde také naměřit nejrychleji (6-15 sekund). Ohebná špička Thermovalu rapid flex umožňuje nejšetrnější a nejpohodlnější měření v této oblasti.
Společnost HARTMANN-RICO vychází rozšířením nabídky ekologicky šetrných teploměrů vstříc také legislativě Evropské unie, která s platností od 1. ledna 2009 zakazuje prodej klasických rtuťových teploměrů. Značka Thermoval je dlouhodobě nejprodávanější značkou digitálních teploměrů v České republice s tržním podílem v hodnotě 75%.
Kontakt:

Michal Peterka
Senior account manager
mpeterka@mediatrust.cz
603 556 404
234 066 206


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 1. 2008 9:59
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: MediaTrust Communications (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR/reklama
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.