Spoření na penzi zajímá i mladé lidi, největší zájem projevují třicátníci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Spoření na penzi zajímá i mladé lidi, největší zájem projevují třicátníci


Zájem o zabezpečení na penzi projevují nejvíce lidé v mladším středním věku. Vyplývá to ze statistik webu Spokojenapenze.cz za měsíce září, říjen a listopad. Více než polovina návštěvníků webu, kteří využili kalkulačku pro výpočet penze, si chce začít spořit již ve věku 30 až 35 let. Naopak nejmenší zájem o spoření projevili starší lidé. Počáteční věk spoření nad 65 let uvedlo pouhých 6 % návštěvníků.

Podle statistik návštěvníků portálu Spokojenapenze.cz si chce 54 % lidí začít spořit na penzi již ve věku mezi 30 až 35 lety. Dalších 29 % návštěvníků portálu uvedlo jako věk počátku spoření 35 až 40 let. Ukázal to statistický vzorek prvních 1500 návštěvníků, kteří na webu využili kalkulačku pro výpočet výše státní penze a nutné spořící částky pro zachování přijatelné životní úrovně v důchodovém věku.

„Vzhledem k popularitě článků o možnostech zabezpečení na důchodový věk je vidět, že lidé se o problematiku penzí aktivně zajímají. Překvapilo nás, že lidé chtějí začít se spořením na penzi nejčastěji mezi 30 a 40 lety,“ uvedl Kamil Durčák, produktový manažer RENTIA, divize AWD ČR, která odborný portál Spokojenapenze.cz provozuje. „Ze statistik našeho webu je vidět, že problematika zabezpečení na penzi zajímá i klienty v mladším středním věku, a to je samozřejmě pozitivní trend. Čím dříve totiž lidé se spořením na penzi začnou, tím menší částku si budou muset spořit, “ doplnil Durčák.

Stránky projektu Spokojenapenze.cz, který je zaměřen na informace týkající se možností zabezpečení na penzi, shlédlo letos na podzim průměrně 6453 unikátních návštěvníků měsíčně. Čtenáře na webu nejvíce zaujaly články s tématikou důchodové reformy a penzijního připojištění. Podle výsledků ankety, v níž hlasovalo 1948 respondentů, považuje 63 % návštěvníků webu důchodovou reformu za potřebnou.

Společnost RENTIA hodlá svůj informační portál SpokojenáPenze.cz dále rozvíjet. „V listopadu jsme stránky doplnili o formulář, s jehož pomocí návštěvníci mohou požádat o podrobnější informace a konzultaci s odborníky o možnostech důchodového zabezpečení,“ uvedl Kamil Durčák. Nedávno byl také rozšířen redakční tým, který připravuje obsah webu. „Vylepšení se brzy dočká i kalkulačka, která bude ve výpočtu zohledňovat také investiční strategii požadovaného penzijního fondu,“ dodal Durčák.
Kontakt:

Petr Lesenský
LESENSKY.CZ
info@lesensky.cz
www.lesensky.cz
+420 777 942 701


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 12. 2011 0:50
Kategorie: Finance
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.