Společnosti UNIPETROL a CONOCOPHILLIPS uzavřely smlouvu o koupi 0,225 % akcií ČESKÉ RAFINÉRSKÉ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnosti UNIPETROL a CONOCOPHILLIPS uzavřely smlouvu o koupi 0,225 % akcií ČESKÉ RAFINÉRSKÉ


Společnost UNIPETROL, a.s. jako kupující a společnost CONOCOPHILLIPS CENTRAL AND EASTERN EUROPE HOLDINGS B.V., jako prodávající, uzavřely smlouvu o koupi akcií společnosti ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s., představující 0,225% podíl na základním kapitálu ČESKÉ RAFINÉRSKÉ.

Praha, 14. 11. 2007 – Převod akcií České rafinérské od ConocoPhillips na Unipetrol podléhá splnění jistých podmínek, sjednaných ve smlouvě o koupi mezi Unipetrolem a ConocoPhillips. Předpokládá se, že vypořádání transakce proběhne do jednoho měsíce.

„Navýšení našeho podílu v České rafinérské představuje další krok v naší dlouhodobé strategii, která je zaměřena na tři hlavní obory podnikání, kterými jsou zpracování ropy, petrochemie a maloobchod,“ říká generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unipetrol François Vleugels.

Kontakt:

Michaela Lagronová
Tisková mluvčí
michaela.lagronova@unipetrol.cz
+ 420 602 304 70
+ 420 2258 001 4


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 11. 2007 13:28
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Unipetrol, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
UNIPETROL, a.s., je skupinou společností, které působí v petrochemickém průmyslu v České republice. V roce 2005 se stal UNIPETROL součástí skupiny PKN ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina UNIPETROL se zaměřuje především na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a na petrochemickou výrobu. Ve všech těchto oblastech patří skupina UNIPETROL k významným hráčům v České republice i na středoevropském trhu. V roce 2006 vykázal UNIPETROL výnosy ve výši 95 mld. Kč a jeho čistý zisk činil 1,6 mld. Kč. Skupina UNIPETROL zaměstnává zhruba 4000 lidí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.