Společnost Pardam již jeden rok vyvíjí nanovlákna v Nanocentru ÚFCH J. Heyrovského AV ČR | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Společnost Pardam již jeden rok vyvíjí nanovlákna v Nanocentru ÚFCH J. Heyrovského AV ČR


13.9. 2012, Praha, Česká republika – Nanotechnologie se v České republice řadí mezi nejrychleji se rozvíjející průmyslové oblasti. Společnost Pardam s.r.o. je inovativní česká společnost zaměřující se na vývoj a výrobu anorganických „keramických“ nanovlákenných materiálů. Vzhledem k velmi vysokým vstupním investicím souvisejícím se zavedením průmyslové výroby anorganických nanovláken, jedná se o jediný projekt tohoto typu z celosvětového hlediska, společnost Pardam přivítala možnost využít zázemí nového Nanocentra v Ústavu fyzikální chemie J.Heyrovského AV ČR, v.v.i. (ÚFCH JH).

„Toto centrum je vybaveno nejmodernějšími technologiemi a pro začínající společnosti podnikající v oblasti nanotechnologií je ideálním místem pro start nového projektu. Nejen technologické, ale především lidské zdroje, dostupné na tomto vědeckém pracovišti, jsou neocenitelným přínosem pro celou naši společnost“, říká Daniel Možíš, generální ředitel společnosti Pardam. Od srpna roku 2011 působí v prostorách Nanocentra ÚFCH JH čtyřčlenný vývojový tým, který intenzivně pracuje na vývoji nových nanovlákenných materiálů, optimalizaci jejich parametrů a následné aplikaci výsledků do průmyslové technologie, která je umístěná ve výrobním závodu v Novém Městě na Moravě, kde se v současné době buduje za podpory České vlády a EU nové laboratorní centrum společnosti Pardam.

O výjimečném postavení společnosti Pardam na světovém trhu, kam mu otevírá dveře partnerská společnost Kertak Nanotechnology, svědčí fakt, že v současné době testuje a s nanovlákennými materiály této společnosti realizuje své vývojové projekty, více než 200 firem a institucí z celého světa. Mezi nejvýznamnější partnery patří světoví lídři, jako je například General Motors, Toshiba, Samsung či LG. Společnost Pardam ve spolupráci s českými partnery také sama aktivně vyvíjí i vlastní aplikace. Keramický nanovlákenný separátor pro unikátní 3D lithium iontovou baterii vyvíjí ve spolupráci se společností Nanograph s.r.o. pro společnost HE3DA, jejíž projekt vede světoznámý a uznávaný odborník Ing. Jan Procházka, Ph.D.

Ve spolupráci s Technickou Univerzitou v Liberci realizuje vývoj nového typu geopolymerního materiálu, který díky anorganickým nanovláknům získává unikátní mechanické vlastnosti. Ve spolupráci s Masarykovou Univerzitou v Brně realizuje projekt zaměřený na testování zcela nové metody výroby anorganických nanovlákenných materiálů, která je v současné době v procesu patentové přihlášky. Dalším významným projektem realizovaným společností Pardam je vývoj nanovlákenných filtračních membrán pro čištění odpadní a bazénové vody. Testování těchto produktů probíhá provozovatelem bazénové technologie, panem Vlastimilem Jirsákem, na krytém plaveckém bazénu v Tyršově domě v Praze.

Společný projekt zaměřený na testování anorganických nanovláken v kompozitních materiálech probíhá v úzké spolupráci se společností Sporten z Nového Města na Moravě, kde se anorganické nanovlákenné materiály testují ve skluznicích a povrchových fóliích lyží vyráběných tímto českým výrobcem. Největší prostor pro uplatnění anorganických nanovlákenných materiálů je spatřován v oblasti energetiky, konkrétně v nových typech baterií a palivových článků, kde se nanovlákna mohou uplatnit buď jako aktivní hmota anodových či katodových materiálů, nebo v podobě keramických separátorů těchto produktů. Další zajímavou aplikační oblastí je katalýza, příprava kompozitních materiálů či plynových senzorů.

Materiály jsou také stále častěji testovány v celé řadě dalších zajímavých aplikací. „Anorganické nanovlákenné materiály mají obrovský potenciál a komercializace prvních produktů využívajících keramické nanovlákenné materiály je každým dnem blíže. Naše společnost dělá maximum pro to, aby si zachovala své výsadní postavení na světovém trhu v této oblasti“, říká Jan Buk, výrobní ředitel společnosti. O Pardam s.r.o. Společnost Pardam spolu se svým exkluzivním marketingovým a obchodním partnerem Kertak Nanotechnology připravuje průmyslovou výrobu anorganických (keramických nanovláken).

Obě společnosti již několik let intenzivně spolupracují na budování zákaznického portfolia a vývoji finálních aplikací pro tyto unikátní nanovlákenné materiály. Díky unikátní technologii a know-how je Pardam, společně s Kertak Nanotechnology, světovou jedničkou v tomto průmyslovém odvětví. Díky svému silnému R& D a spolupráci s akademickými partnery je Pardam spolehlivým partnerem pro vývoj nových produktů a aplikací, které by bez oboru nanotechnologie nebyly možné. Pro více informací navštivte www.kertaknanotechnology.comKontakt:

Možíšová Petra
Office manager
mozisova@pardam.cz
www.pardam.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 9. 2012 18:43
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: Pardam, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Pardam s.r.o. je Česká společnost, která se v současné době intenzivně připravuje na zahájení průmyslové výroby anorganických nanovláken. Ve spolupráci se společnosti Kertak Nanotechnology, která je naším celosvětově nejvýznamnějším obchodním a marketingovým partnerem, se od roku 2009 připravujeme na zahájení průmyslové výroby, což nás řadí mezi nejdynamičtěji se rozvíjející společnost na poli produkce anorganických nanovláken na světě.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.