SKUPINA YIT DOSÁHLA V ROCE 2010 VÝNOSŮ VE VÝŠI TÉMĚŘ 4 MILIARD EUR A MĚLA DOBRÝ START V PRVNÍM ČTVRTLETÍ 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


SKUPINA YIT DOSÁHLA V ROCE 2010 VÝNOSŮ VE VÝŠI TÉMĚŘ 4 MILIARD EUR A MĚLA DOBRÝ START V PRVNÍM ČTVRTLETÍ 2011


Skupina YIT, jednička na trhu ve Finsku a jeden z nejvýznamnějších hráčů ve Skandinávii, posiluje svoji pozici i ve středoevropském regionu, do kterého patří i Česká republika. Výnosy v oblasti technického zabezpečení budov rostly ve všech čtvrtletích roku 2010 a celkem dosáhly hodnoty 550 milionů EUR. Celá skupina YIT zaznamenala v roce 2010 výnosy ve výši téměř 4 miliard EUR.

V loňském roce došlo ke změnám ve struktuře divizí skupiny YIT. Byla rozdělena divize Building and Industrial Services na dva segmenty – Technické zabezpečení budov severní Evropa (Building Services Northern Europe) a Technické zabezpečení budov střední Evropa (Building Services Central Europe). Od 1. března 2011 se tak činnost skupiny YIT nově dělí do čtyř divizí: Technické zabezpečení budov severní Evropa, Technické zabezpečení budov střední Evropa, Stavební činnost Finsko (Construction Services Finland) a Mezinárodní stavební činnost (International Construction Services).

K interním změnám struktury divizí přistoupila skupina YIT v důsledku růstu obchodních aktivit v oblasti technického zabezpečení budov ve střední Evropě, jejich zvýšeného podílu na tržbách skupiny a významného potenciálu rozvoje obchodu a ziskovosti, které tyto aktivity přináší skupině YIT.

Rezidenční činnost rostla v prvním čtvrtletí 2011

„Neustále posilujeme naše aktivity v České republice. Aktivně jsme vstoupili na lokální trh rezidenční výstavby, kde se chceme stát jedním z pěti nejvýznamnějších developerů. Do konce roku 2011 budeme pracovat na výstavbě celkem 240 bytů v pěti pražských lokalitách,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Příjmy divizí skupiny YIT byly na začátku roku o 25 % vyšší než ve stejném období předchozího roku. Dosáhly hodnoty 1026,9 mil. EUR, oproti 820,8 mil. EUR v prvním čtvrtletí 2010. K růstu tržeb přispělo dokončení akvizice ve střední Evropě a dobré prodejní výsledky v rezidenční oblasti.

Provozní zisk divizí byl o 12 % vyšší než v prvním čtvrtletí 2010 a činil 50,4 mil. EUR (v 1Q 2010 44,5 mil. EUR).

V příloze na následujících stranách jsou uvedeny výsledky skupiny YIT za rok 2010 dle jednotlivých divizí.

Kontakt na zástupce YIT Stavo:
Marcela Karkošová, Marketing Manager, YIT Stavo s.r.o.
T: +420 226 259 872, M: +420 602 290 944, E: marcela.karkosova@yit.cz

Mezinárodní skupina YIT patří mezi nejvýznamnější hráče evropského trhu poskytující služby v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství, technického zabezpečení budov a jejich správy. YIT staví, vyvíjí a udržuje příjemné životní prostředí ve Finsku, Skandinávii, v pobaltských státech (Litva, Lotyšsko, Estonsko), Rusku a ve Střední Evropě. V roce 2010 činil obrat YIT 3,7 miliard EUR. Skupina zaměstnává více než 25 800 zaměstnanců a je kótována na burze cenných papírů v Helsinkách.

YIT působí v České republice od roku 2008, kde poskytuje služby v oblasti stavebnictví, developmentu a technické správy budov. YIT staví na dokonalém porozumění potřeb klientů, místního prostředí a cílí výrazně převyšovat konkurenci v oblasti kvality a portfolia nabízených služeb.

Více informací naleznete na http://maxmediapr.cz/yit-skupina-yit-dosahla-v-roce-2010-vynosu-ve-vysi-temer-4-miliard-eur-a-mela-dobry-start-v-prvnim-ctvrtleti-2011/
Kontakt:

Krystof Sabacky
Managing Director
krystof@maxmediapr.cz
www.maxmediapr.cz
272 911 403


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 12. 5. 2011 14:45
Kategorie: Reality
Název zdroje: maXmedia (GSMA group) (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
maXmedia nabízí tým profesionálu a poskytuje komplexní sluzby v oblasti public relations. Je součástí GSMA group, do které ještě patří agentura GSMA a WTF Entertainment. Díky tomu dokáze nabidnout podstatne vice nez jen bezchybne PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.