S kolekcí pro stáje formule 1 Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso se PUMA® vrací ke kořenům motoristického sportu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


S kolekcí pro stáje formule 1 Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso se PUMA® vrací ke kořenům motoristického sportu


Sportovní lifestylová značka představuje nové kolekce pro motoristický sport na jaro 2008. Oba týmy prezentuje jako Mods a Rockers světa formule 1.

Salzburg, Rakousko, zima 2007/2008 – Za účasti týmových pilotů formule 1, Davida Coultharda ze stáje Red Bull Racing a Sebastiana Vettela ze stáje Scuderia Toro Rosso, představila PUMA® společně se značkou Red Bull dvě nové kolekce oblečení, bot a doplňků čerpající inspiraci ze světa vonícího benzinem – ze světa formule 1.

Díky přítomnosti silných globálních sponzorů a podpoře velkých společností se z formule 1 stal velký byznys. PUMA® takto nápaditě a nově oslavuje své partnerství s Red Bullem uvedením kolekcí Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso pro jaro 2008. Kolekce se svým duchem vracejí do šedesátých let. Tehdy britským ulicím vládly dvě vzájemně soupeřící subkultury: Mods a Rockers.


Mods nosili elegantní obleky, úhledné a úzké kalhoty a boty do špičky. Pokud jde o vzhled, byli to perfekcionisté a hrdě se hlásili k módním trendům. Rockers naopak vyznávali neuctivý a rebelský postoj a neochotu ke kompromisům.

Podobně jako Mods, i stáj Red Bull Racing (RBR) je z obou stájí Red Bull usedlejší. Je zkušenější, rozvážná a ukázněná. Kolekce tyto vlastnosti reflektuje velmi čistým a formálním vzhledem. Čerpá inspiraci z éry Mods a obsahuje retro modely s vypracovaným střihem, ostře řezanými detaily, nášivkami a odznaky, pomocí nichž se dá vytvořit zcela individuální vzhled.

Scuderia Toro Rosso (STR) je mezi stájemi mladším sourozencem a svou inspiraci nachází v subkultuře Rockers. Ti vyznávali styl zlých motorkářů, zrozený z nutnosti a praktičnosti. Nosili přiléhavé džíny a kožené bundy, které byly bohatě zdobené leštěnými cvočky a nášivkami. Oděvní modely STR se inspirují právě tímto obdobím: jednotlivé modely působí sebevědomě, drsně a rebelsky. Využívají sepraných materiálů, textilií s povrchovou strukturou, hrubě zapravených okrajů a patiny k dosažení „obnošeného vzhledu“, charakteristického pro styl Rockers.


Nejvýraznější modely z kolekcí PUMA® Red Bull Racing a Scuderia Toro Rosso:

Závodní tričko RBR Race Shirt – Mods byli posedlí dokonalostí svého stylu. Oblékali se proto spíše v duchu britské klasiky. A právě taková je i tato košile s nabráním vpředu uprostřed a s kravatou.

Klobouk RBR Trilby – RBR Trilby charakterizují ostře formální detaily a elegantní vzhled, což jsou obojí základy image správného příslušníka Mods. Klobouk Trilby jedinečným způsobem završuje celý šatník ve stylu Mods a kolekci doplňuje o znaky, které byly pro 60. léta typické.

Obuv RBR Mod Cat – RBR Mod Cat je neokoukaný nový model motorkářské obuvi s nefalšovanou inspirací od Mods šedesátých let. Nový tvar s aerodynamickým designem a kovovými nýty vytváří naprosto jedinečný vizuální dojem.

Motorkářská bunda STR Biker Jacket – ústřední model kolekce. Bunda STR Biker Jacket má cvočky, výrazné lemování a velký motiv býka Toro Rosso. Překvapivě asymetrický zip působí rebelsky. Velkou klopu lze nosit na nejrůznější způsoby. Bunda STR Biker Jacket dodá nekompromisní výraz každému, kdo ji má na sobě.

Tričko STR Tour Tee – Hrubé okraje a sepraný materiál podtrhují drsný rockerský image. Na zlatém grafickém motivu jsou uvedena data sezony 2008 formule 1, která spojují tričko STR Tour Tee se světem motosportu.

Taška STR Helmet Bag – Taška STR Helmet Bag je ideálním doplňkem rockerského stylu. Inspirací pro tuto tašku je rockerský motiv 60. let. Využívá starožitných stříbrných kovových doplňků, navozujících motorkářský styl. Punc originality dodává patinované logo býka vzadu a logo Scuderia Toro Rosso a symbol PUMA® vpředu.

Obuv STR Rock Cat – Obuv STR Rock Cat naplno vyznává rockerský styl. Tento výrazný model čerpá inspiraci z motorkářských bot britských rockerů šedesátých let. Rockers měli drsný, chlapský a zlý image. K designovým prvkům bot patří značka Scuderia Toro Rosso, která symbolizuje všechno, o co mladým a neklidným rockerům jde: jedinečné uplatnění syrového talentu.
###

PUMA® je globální sportovní značka, která úspěšně slučuje vlivy z oblasti sportu, životního stylu a módy. Jedinečná perspektiva společnosti PUMA®, spolu s využitím technických inovací a revolučního designu, vede k nečekaným výsledkům v oblasti stylové sportovní obuvi, oděvů a doplňků. Společnost PUMA® byla založena v roce 1948 v německém Herzogenaurachu a dodává své výrobky do více než 80 zemí světa.
Další informace najdete na www.puma.com a www.pumamotorsport.com.
Kontakt:

Jana Rumlová
Account Manager
jrumlova@webershandwick.cz
+420724724232
+420221085367


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 1. 2008 12:09
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Weber Shandwick (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.