S fotbalovým konceptem další generace v-Speed vás PUMA® dostane k míči rychleji | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


S fotbalovým konceptem další generace v-Speed vás PUMA® dostane k míči rychleji


Herzogenaurach, Německo, 7. února 2008 – PUMA® představuje druhou generaci své řady lehkých fotbalových produktů v-Speed. Společným jmenovatelem této kolekce je rychlost a jejím úkolem je dostat vás k míči ještě rychleji než dříve. Řada v1.08 využívá nejlehčí materiály a nejmodernější technologické postupy v oblasti výroby fotbalové obuvi, oblečení i výstroje a přichází v době, kdy se společnost PUMA®, její týmy a hráči jako Nicolas Anelka, Gianluigi Buffon, Peter Crouch, Mario Gomez a Fredrik Ljungberg připravují na mistrovství Evropy v roce 2008, stejně jako se Samuel Eto’o připravuje na Africký pohár národů (fotbalové mistrovství Afriky).

Lehká kopačka v1.08 vychází ze svého oblíbeného předchůdce, modelu v1.06, zachovává jedinečný minimalistický design značky PUMA® a je ušitá na optimálním kopytu AptoLast. Zároveň obsahuje několik zlepšení, co se týče technologie, výkonu a trvanlivosti. Nově navržené funkční oblečení využívá dílů z ultralehké síťoviny, které se spojují tepelně. Výsledné fotbalové dresy poskytují to nejlepší v oblasti aerodynamiky, termoregulace a funkčnosti. Spolu s jedinečně řešenými fotbalovými doplňky a novými technologiemi představuje řada PUMA® v1.08 soubor produktů, které v tomto pro evropský i světový fotbal důležitém roce prostě musíte mít.

Obuv v1.08
Extrémně lehká kopačka v1.08 je určená pro nejrychlejší hráče na hřišti. Využívá konstrukce UNI, která se objevuje i v jiných kategoriích produktů PUMA®. U této konstrukce je svršek na podešev našitý, nikoli přilepený. Svršek kopačky v1.08 je vyrobený z extra tenkých materiálů a odolné textilie, doplněné druhou vrstvou z mikrovláken pro větší citlivost a zpevnění. Kopačky umožňují velmi citlivý a spolehlivý kontakt s míčem a naprostou funkčnost.

Uchopte kopačku, vyhoďte ji do vzduchu a sami pocítíte, kolik váží. Nebo spíš ucítíte, že neváží skoro nic. Hmotnost kopačky je pouhých 200 gramů, a to díky lehkému svršku, dvoudílné stavbě podešve a základní destičce vyrobené z uhlíkových vláken. Podívejte se skrz průhlednou podešev a prohlédněte si výztuhu z uhlíkových vláken s dvojitou hustotou a celkový progresivní design. A konečně charakteristický symbol PUMA® a logo v1.08 na jazyku doplňuje asymetrické rychlošněrování se speciálními očky na tkaničky. Takto moderní fotbalové kopačky mohou být pouze od značky PUMA®.

Dres v1.08
PUMA® vzala model v1.06, posunula jeho funkční vlastnosti ještě o kus dál a zároveň zlepšila jeho estetický vzhled. Výsledkem je lehký, výrazný dres v1.08, v němž hrají evropské týmy jako Itálie, Česká republika, Polsko, Švýcarsko a Rakousko a devět ze šestnácti afrických reprezentačních týmů, které se v roce 2008 zúčastní Afrického poháru národů (mistrovství Afriky) v Ghaně – jsou to domácí Ghana, Angola, Kamerun, Egypt, Pobřeží slonoviny, Maroko, Namibie, Senegal a Tunisko. Tričko je vyrobené ze dvou vysoce prodyšných vrstev ze síťovaného materiálu, které jsou tepelně spojené bez šitých švů. Dres hráčům pomůže fyzicky i psychicky – v příjemnějším tričku se budou hráči lépe cítit, což se následně projeví i na jejich výkonech.

Vnitřní vrstva ze síťoviny je opatřena drobnými otvory a je hydrofilní – pohlcuje vodu a odsává pot z pokožky hráče. Vnější vrstva má větší větrací otvory a je hydrofobní (odpuzuje vodu) – udržuje hráče v suchu a zabraňuje slepování obou vrstev. Jedinečná technologie svařovaných spojů vede k nižší spotřebě materiálu, a tím snižuje celkovou hmotnost trička na pouhých 145 gramů (velikost M). Tričko má lepší aerodynamické vlastnosti, je lehké a maximálně posiluje sebevědomí hráče.

Při testování na Metropolitní univerzitě v Manchesteru v Anglii a na Drážďanské technické univerzitě výzkumníci zjistili, že tričko v1.08 opravdu šetří energii. Badatelé prokázali, že při určité rychlosti větru proud vzduchu vlastně prochází skrz otvory síťoviny a neobtéká tělo. Tím umožňuje hráči být u míče rychleji a také snižuje odpor vzduchu.

Trenýrky v1.08
Stejně jako produkty celé hlavní řady v-Speed i tyto trenýrky jsou vyrobené z extrémně lehkého a vysoce funkčního textilního materiálu. Boční díly během hry podporují proudění vzduchu a ochlazování těla. Přiléhavý střih zlepšuje celkovou aerodynamiku. Volnost pohybu zlepšují aerodynamické linie střihu a omezené je rovněž otírání oděvu o tělo během pohybu.

Doplňky v1.08
Tři nové herní doplňky a nová taška PUMA® jsou naprosto neodolatelné.

Míč v1.08 je zcela převratný koncept. Reaguje na způsob kopu – obsahuje totiž novou reaktivní pěnu, která pohlcuje energii kopu a vrací ji zpět. Čím je dotyk měkčí, tím jemněji míč reaguje. Čím je náraz tvrdší, tím rychleji míč od nohy odletí. Materiál je uspořádaný do stejné 24dílné konstrukce jako u modelu v1.06, ovšem letové vlastnosti zlepšuje nová technologie důlků na povrchu, podobně jako u golfového míčku. Let míče je přímější a míč má nižší odpor vzduchu.

Rukavice v1.08 je opět jedna z nejlehčích na světě. V roce 2008 však obsahuje víc latexu a přes hřbet ruky má jedinečnou aplikaci s logem PUMA® Cat. Stejně jako většina produktů z řady v1.08, i rukavice má jednodílnou konstrukci beze švů. Její prodyšný a pružný hřbet zvyšuje pohodlí a umožňuje použití většího množství latexu, čímž zlepšuje vlastnosti potřebné pro chytání míče.

Chránič v1.08 se dá přesně nastavit na nohu a je superlehký. Když chránič ponoříte do horké vody, termoplastický polyuretan je možné vytvarovat přesně podle tvaru nohy. Stačí poté deset minut počkat, až hmota vychladne, a chránič je vymodelovaný přesně na míru. Pásky s neklouzavými silikonovými proužky a chráničem kolen lze odepnout a vytvořit několik různých variant nošení. Větrací otvory pak umožňují proudění vzduchu přes holeň. Samozřejmostí je snadné čištění celého chrániče.

Řada tašek v1.08 nabízí zavazadlo pro každou potřebu. Přehledné uložení věcí zajistí zejména taška Equipment Bag v1.08, jedna z nejoriginálnějších fotbalových tašek na trhu. Stačí rozepnout zip, tašku zavěsit a máte cestovní šatní skříňku. Taška obsahuje odepínací sprchovou podložku pod nohy, odepínací tašku na špinavé prádlo a jedinečné kapsy na všechny fotbalové i osobní potřeby. Equipment Bag v1.08 je dokonalým doplňkem pro cestu na utkání i na trénink.

Nový mezinárodní funkční koncept v1.08, zahrnující všechny produktové segmenty, se v obchodech objeví počátkem února 2008.

###

PUMA® je globální sportovní značka, která úspěšně slučuje vlivy z oblasti sportu, životního stylu a módy. Jedinečná perspektiva společnosti Puma, spolu s využitím technických inovací a revolučního designu, vede k nečekaným výsledkům v oblasti stylové sportovní obuvi, oděvů a doplňků. Společnost PUMA byla založena v roce 1948 v německém Herzogenaurachu a dodává své výrobky do více než 80 zemí světa.
Další informace najdete na www.puma.com a www.pumafootball.com.
Kontakt:

Jana Rumlová
Account Manager
jrumlova@webershandwick.cz; jana@gsma.cz
+420 775 556 508


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 2. 2008 16:42
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Weber Shandwick (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.