ROMEA zve na další seminář o projektu Podpora Romů v Praze | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ROMEA zve na další seminář o projektu Podpora Romů v Praze


Občanské sdružení ROMEA pokračuje v sérii seminářů o projektu Podpora Romů v Praze a o dalších projektech zaměřených na sociální inkluzi Romů v regionech České Republiky. Druhý z těchto seminářů bude zaměřen na berounský region a koná se 13. března 2008 od 10.00 do 14.30 hodin v prostorách Klubu Zvonek Králův Dvůr (ul. Plzeňská č. 104).

Cílem seminářů je seznámit jeho účastníky s inovativním modelem vzdělávání a zaměstnávání Romů, jenž byl realizován v rámci projektu Podpora Romů v Praze. Prezentaci projektu, který probíhal v rámci mezinárodního partnerství EQUAL, uvedou zástupci partnerů projektu. O zkušenostech ze svých aktivit promluví zástupci o.s. R-Mosty a ROMEA. Dalším výrazným bodem programu bude představení a diskuse nad výstupy Monitoringu případů diskriminace romských žen, který prováděli zaměstnanci Občanské poradny Beroun. Semináře se také zúčastní zástupci sociálních odborů, např. Jarmila Dolejší, která pracuje s lidmi z pověstné sociálně vyloučené lokality Výšiny u Králova Dvora. Účast přislíbili také někteří romští obyvatelé, členové zastupitelstva a pedagogové speciálních škol. Účastníci semináře tak budou moci společně sdílet své poznatky a diskutovat o možnostech a principech práce, zaměřené na společenskou inkluzi obyvatel sociálně vyloučených lokalit.

V rámci semináře také proběhne debata o koncepci vládní agentury, která má pomoci k efektivnějšímu řešení problému sociálního vyloučení v ČR. Ke všem bodům programu bude řízená diskuse a prostor pro dotazy.

Zájemci o účast na semináři mohou získat pozvánku prostřednictvím e-mailu vzdelavani@romea.cz nebo telefonicky na čísle 257 329 667.Kontakt:

Zdeněk Ryšavý
výkonný ředitel
romea@romea.cz
257322987


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 3. 2008 16:28
Kategorie: Politika
Název zdroje: ROMEA (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Romské iobčanské sdružení vydávající časopis Romano voďi a spravující server Romea.cz. Dále se zabývá vzdělávací a kulturní činností. Poskytuje poradenství při vstupu sociálně vyloučených na trh práce, provozuje antidiskriminační linku 800 220 800.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.