První sudokuvlak na světě vyrazí z Prahy do Brna a zpět | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


První sudokuvlak na světě vyrazí z Prahy do Brna a zpět


Světově oblíbený hlavolam sudoku je v Česku doma už třetím rokem, luští jej lidé všech generací včetně celebrit, luští se na ulicích, v kancelářích i doma, případně v prostředcích veřejné dopravy. Poprvé na světě vyrazí druhou listopadovou sobotu na cestu z Prahy do Brna a zpět dětský sudokuvlak.

Vypraví jej České dráhy a nepůjde o vlak ledajaký, ale prestižní expres SuperCity Pendolino. „Nápad se nám hned zalíbil. České dráhy prosazují moderní a komfortní cestování, které patří ke dnešnímu životnímu stylu stejně jako dobrá zábava. A tou sudoku bezpochyby je,“ vysvětluje Aleš Ondrůj, ředitel marketingu v osobní dopravě, proč se České dráhy rozhodly podpořit unikátní nápad.

Ten vznikl ze spolupráce dětské redakce Českého rozhlasu Online a pořadu Domino Českého rozhlasu 2 s knihkupectvími sítě Kanzelsberger. „Jako první jsme v Česku vydali knihu hlavolamů sudoku, přesně dva roky společně s Českým rozhlasem připravujeme luštění pro děti – nejdřív v éteru dětského Domina, vzápětí vznikla i spolupráce s ČRo Online,“ shrnuje Zdeněk Fekar z marketingu firmy Kanzelsberger.

„Po rozpačitých začátcích jsme se setkali s ohromným zájmem dětí o sudoku. Chtěli jsme přijít s něčím novým a trochu i odměnit všechny, kteří s námi luští, ale ještě nic nevyhráli,“ dodává Lenka Kupková z Českého rozhlasu Online.

Odměna to bude skutečně královská. V sobotu 10. listopadu v 8:26 hod. vyrazí z pražských Holešovic pendolino na cestu do Brna. Ve vlaku proběhnou dvě kola turnaje, další dvě kola proběhnou v salónku ČD Lounge brněnského hlavního nádraží. Součástí výletu bude i exkurze do redakce Českého rozhlasu Brno. Zpět do Prahy vyrazí pendolino v 15:07 hodin.

Kromě atraktivního výletu a možnosti poměřit svoje luštitelské schopnosti s jinými dětmi čekají na vítěze turnajů štědré ceny věnované knihkupectvím Kanzelsberger, Českými drahami i Českým rozhlasem.

A jak se na palubu pendolina dostat? Každý malý luštitel, který vyluští aktuální hlavolam na stránkách www.rozhlas.cz/deti nebo ve středečním vysílání Zvídavého Domina (vždy od 19 hod.), bude zařazen mezi kandidáty na cestu. „Šance dostat se do vlaku je velká, máme celkem k dispozici 53 míst,“ říká Zdeněk Fekar. „Všechny vybrané děti, které se nám včas přihlásí, dostanou podrobné informace ohledně cesty,“ dodává Lenka Kupková.Kontakt:

Zdeněk Fekar
marketing & public relations
zfekar@kanzelsberger.cz
607 990 241
234 064 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 10. 2007 18:14
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Kanzelsberger, a. s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
největší celonárodní knihkupecký řetězec
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.