Průzkum obyvatel Brna ukázal nejvýznamější aktéry rozvoje města | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Průzkum obyvatel Brna ukázal nejvýznamější aktéry rozvoje města


Provedený průzkum obyvatel města Brna zjišťoval názory občanů, který podnik považují za nejpřínosnější v dalším rozvoji svého města.

Průzkum obyvatel města Brna, realizovaný ve snaze rozhýbat veřejné mínění a vyvolat tak veřejnou diskuzi obyvatel na téma dosavadního a budoucího rozvoje města, jakožto místa pro život, provedl Mezinárodní institut marketingu, komunikace a podnikání (IIMCE) v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj.

Reprezentativní vzorek 495 obyvatel Brna starších 18 let odpovídal na ústřední otázku celého průzkumu: „Který hospodářský podnik považujete za nejvýznamnější pro další rozvoj města Brna?“
Vedoucí postavení mezi podnikatelskými subjekty získaly Dopravní podnik města Brna, a.s. a Veletrhy Brno/BVV, a.s. Ve středu vedoucí pětice nejlépe hodnocených firem se umístila Masarykova univerzita v Brně, která se jako jediná ze všech veřejných i soukromých vysokoškolských institucí umístila v první pětici a potvrdila tak svůj vysoký kredit v očích brněnské veřejnosti. Pětici nejdůležitějších aktérů rozvoje uzavírá se shodným počtem hlasů tradiční výrobce zemědělské techniky Zetor, a.s. a globální hráč na poli informačních technologií IBM ČR, spol. s.r.o. Ostatní podniky působící na území města Brna, ve kterých obyvatelé nespatřovali velký podíl na rozvoji města, zde nejsou uvedeny. Jedná se o podniky, které byly v průzkumu zmíněny pouze malým počtem obyvatel (jedenkrát, dvakrát apod.). Celkově obyvatelé v průzkumu zmínili 73 organizací.

Průzkum se dále zabýval rolí Magistrátu města Brna v územním rozvoji města. Magistrát jako hlavní autorita, koordinátor a iniciátor územního rozvoje města hraje v dalším rozvoji důležitou roli.
Za nejdůležitější věc potřebnou k dalšímu rozvoji ze strany magistrátu označili občané zlepšení infrastruktury, aktivnější podporu zaměstnanosti a následně pak přesun a rekonstrukci hlavního nádraží. Po již zmíněné trojici lidé nejčastěji uváděli pravidelnou údržbu veřejných prostranství a nalákání investorů.

Cílem provedeného průzkumu byl nástin slabých stránek a potřebných opatření v rozvoji společností, které nejvíce přispívají k rozvoji města Brna. Za největší slabinu lze označit nedostatečnou komunikaci mezi zmíněnými firmami a veřejností. Nedostatečným využíváním nástrojů public relations vzniká mezi firmami a veřejností komunikační bariéra, která oslabuje pozici firmy v očích veřejnosti.
Zlepšit komunikaci a prezentaci strategických koncepcí, vizí a výhledů by měl i Magistrát města Brna.
A jako hlavní koordinátor a iniciátor rozvoje města by měl v rámci projektu Partnerství pro místní rozvoj lépe koordinovat spolupráci mezi soukromými subjekty a městem.
Kontakt:

Roman Sojma
roumenss@gmail.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 8. 12. 2015 16:48
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: PR agentura Renomé (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:

Jsme studenti fakulty Regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně a v rámci kurzu Marketingové komunikace jsme zpracovali tiskovou zprávy týkající se marketingového průzkumu obyvatel Brna v otázce významných hospodářských podniků města. Průzkum provedl Mezinárodní institut marketingu, komunikace a podnikání. Styk s veřejností zajišťuje námi vytvořená PR agentura Renomé.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.