Projekt "Můj region" pokračuje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekt "Můj region" pokračuje


Konec školního roku se blíží, někteří žáci si chtějí na poslední chvíli zlepšit své známky a učitelé mají plné ruce práce. Obzvláště ti, kteří se navíc zapojili do projektu "Můj region" (realizovaného v Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost - Investice do rozvoje vzdělávání, tato aktivita je spolufinancována ESF a státním rozpočtem ČR, poskytovatelem dotace je Ústecký kraj), o kterém jsme již psali.

Kantoři ze všech základních škol Jirkova, tří základních škol z Mostu a ze Základní školy Strupčice již zpracovali na sto témat s regionální tématikou - například: Památné stromy v Jirkově, Městská věž Chomutov, Zámecký park Klášterec nad Ohří, Planetárium Most, Regionální pověsti, Lesy v Krušných horách, Osecká naučná stezka apod.
Z těchto prací vytvoří dodavatelská firma (vítěz výběrového řízení) dvoudílnou publikaci - Chomutovsko a Mostecko, která bude obsahovat podkapitoly - např. Přírodní zajímavosti, Osobnosti regionu, Památky apod.
V současné době a v průběhu prázdnin učitelé vytvoří k daným tématům pracovní materiály pro žáky. A v novém školním roce se žáci i učitelé mohou těšit na nové informace z regionu.

Kontakt:

Lenka Kostková
zástupkyně ředitele
kostkova@4zsjirkov.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 7. 2010 10:56
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Základní škola Jirkov (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Základní škola
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.