Projekt Můj region jde do světa | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekt Můj region jde do světa


V pátek 25.3.2011 se na zámku Červený hrádek u Jirkova konala závěrečná konference, která uzavřela několikaměsíční práci všech aktérů, kteří se na realizaci projektu Můj region podíleli.

Tento projekt je součástí operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR. Poskytovatelem dotace je Ústecký kraj.
Cílem projektu je zapracování regionálních aspektů a průřezových témat do jednotlivých předmětů a jejich následné začlenění do ŠVP. Byly vypracovány vyučovací materiály, které žáky zaujmou, budou je motivovat a působit na jejich vztah k místu, kde žijí.
Projektu se zúčastnily čtyři základní školy z Jirkova, tři základní školy z Mostu a základní škola ve Strupčicích.
K účastníkům konference nejprve promluvil manažer celého projektu Mgr. Martin Reihs, ředitel ZŠ Krušnohorská v Jirkově. Dalšími řečníky byli starosta města Jirkova Bc. Radek Štejnar, primátor města Mostu ing. Vlastimil Vozka a Mgr. Josef Forman, ředitel ZŠ U Stadionu v Mostě. Celý projekt vyhodnotila koordinátora RNDr. Dana Rutteová. V rámci diskuze vystoupili někteří pedagogové, kteří přednesli své zkušenosti při ověřování některých témat projektu.
Jednotlivá témata jsou zpracována v Publikaci Můj region a v Manuálu, který nabízí učitelům materiály pro zajímavé vedení vyučovacích hodin. Současně jsou k dispozici webové stránky, www.mujregion.4zsjirkov.cz.
V dnešní době děti mnohdy netuší, v jakém regionu žijí, kolik významných míst se zde nachází a kolik významných osobností zde žilo, či žije. Z tohoto důvodu je chvályhodné, že tento projekt vznikl a že se našli lidé, kteří byli ochotni věnovat mu svůj volný čas. Věříme, že nejen zúčastněné školy, ale i ostatní školy regionu najdou v této publikaci zajímavé nápady, které mohou zpestřit výuku.


Kontakt:

Lenka Kostková
zástupkyně ředitele
kostkova@4zsjirkov.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 4. 2011 13:50
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Základní škola Jirkov (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Základní škola
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.