Projekt „Chci překonat bariéry“ slaví u žáků úspěchy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Projekt „Chci překonat bariéry“ slaví u žáků úspěchy


Projekt s názvem „Chci překonat bariéry“, jehož nositelem je Městské gymnázium a Základní škola Jirkov míří pomalu do svého finále.

Projekt s názvem „Chci překonat bariéry“, jehož nositelem je Městské gymnázium a Základní škola Jirkov míří pomalu do svého finále. U žáků sklidily veliký úspěch hlavně exkurze, v rámci kterých mohly děti navštívit např. Boží Dar, Hněvín, Hipodrom a Aquadrom v Mostě, ale i chomutovský Zoopark nebo významné památky města Žatce. Během těchto exkurzí měli žáci možnost si procvičit nabyté znalosti z oblasti cizích jazyků v praxi, a to formou konverzace s pracovníky na recepcích nebo v informačních centrech navštívených míst. Projekt tak dětem umožňuje překonat pomyslné bariéry a „rozmluvit se“ v cizím jazyce – ať už v angličtině, němčině nebo ruštině.
Materiál získaný během exkurzí pak žáci prezentovali ve školách našeho regionu formou besed, na kterých svým spolužákům promítali krátké filmy a fotografie, které zpracovávali během pracovního kempu, kdy jim byli k dispozici odborníci na slovo vzatí – zaměstnanci České televize, se kterými se děti naučily například video sestříhat, otitulkovat nebo dokonce i nadabovat.
Besedy tak slavily úspěch nejen u žáků, ale i u pedagogů. Materiály připravené během celého projektového období si pochvalují zejména učitelé, neboť jejich kvalita dovoluje další využití ve vlastní výuce, díky čemuž nezůstanou pracovní listy, fotografie ani videa po ukončení projektu v srpnu 2014 ležet „v šuplíku“.Kontakt:

Lenka Kostková
zástupkyně ředitele
kostkova@4zsjirkov.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 6. 2014 12:32
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Základní škola Jirkov (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Základní škola
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.