Příprava území pro výstavbu CPI City Center Olomouc byla zahájena | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Příprava území pro výstavbu CPI City Center Olomouc byla zahájena


Počátkem září byla zahájena demolice komerčního objektu sousedícího s hotelem Sigma v Olomouci nedaleko Krajského úřadu. Investorská a developerská skupina CPI zde během následujících dvou let postaví polyfunkční komplex s názvem CPI City Center, jehož součástí bude i zrekonstruovaný hotel Sigma.

Demolice, kterou provádí společnost Metrostav, se dotýká komerčního objektu a společenského sálu sousedících s hotelem Sigma. „Demolice zabere asi měsíc, odstraňování sutin další dva. Hygienické podmínky pro tyto práce byly stanoveny velmi přísně a my je budeme striktně dodržovat, bourací práce by tak neměly okolí zatížit víc, než je nezbytně nutné,“ uvedl projektový manažer CPI Group Ondřej Vala. Společnost provedla před zahájením demolice pasport okolních budov a pomocí geodetických bodů monitoruje případné dopady na okolní zástavbu.

Na místě zbouraných objektů vyroste kancelářská budova a moderní víceúčelové kongresové centrum. Hlavním nájemcem kanceláří se stane Raiffeisenbank. Hotel Sigma čeká kompletní odstrojení fasády i vybourání veškerých vnitřních konstrukcí. „Z budovy hotelu zůstane holý skelet. Rekonstrukcí hotel získá kompletně nové moderní technologie, zcela nový interiér včetně vybavení a novou fasádu a parkování v podzemních garážích. Hotel bude díky úsporám energie ekologičtější a zlepší se i ekonomika provozu,“ popsal Ondřej Vala.
Hotel bude začleněn do sítě mezinárodní značky Clarion, která má přísná kritéria pro hotelové standardy. Výrazně vzroste celkový komfort a kvalita služeb.

Samotná výstavba začne koncem tohoto roku, s dokončením kanceláří se počítá v první polovině roku 2013, hotel otevře v jeho druhé polovině. Předpokládané stavební náklady dosahují 520 milionů korun.
Kontakt:

Michaela Winklerová
PR Manager
m.winklerova@cpi.cz
www.cpi.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 9. 2011 11:41
Kategorie: Reality
Název zdroje: Czech Property Investments, a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
CPI Group se na českém a slovenském realitním trhu pohybuje od roku 1991 a patří mezi přední domácí investory a developery. Hodnota aktiv činí 40 miliard korun (rok 2010). Své investiční aktivity rozvíjí v oblasti rezidenčních nemovitostí, kancelářských objektů, obchodních areálů, hotelů a logistických center. CPI Group je dnes s 12 600 byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Skupina dále vlastní a spravuje stovky tisíc m2 obchodních ploch, přes 60 000 m2 nových kancelářských ploch, 17 hotelů se 7 500 lůžky a více jak 2 miliony m2 ploch určených pro průmyslovou výstavbu a skladování. Více informací o CPI Group naleznete na www.cpi.cz.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.