Prestižní kurzy o víně od WSET poprvé v České republice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Prestižní kurzy o víně od WSET poprvé v České republice


STÁHNOUT Logo_WSET_hlavni.jpeg (maximální velikost 0,5 MB)

Brno 8. listopadu 2016 – Vinní profesionálové i nadšenci budou moci od roku 2017 studovat certifikované kurzy od Wine & Spirits Educational Trust (WSET) také v České republice. Společnost MKM prošla náročným certifikačním procesem a získala oprávnění pro výuku kurzů „WSET Level 1 Award in Wines“ a „WSET Level 2 Award in Wines and Spirits“.

Kurzy WSET jsou celosvětově vyhledávanou kvalifikací v oblasti obchodu s vínem a destiláty. Jde o několikastupňový systém navazujících kurzů, na jejichž vrcholu stojí prestižní titul Master of Wine. „Jsem ráda, že můžeme nabídnout tuzemským vinařům, dovozcům, sommeliérům nebo milovníkům vína studijní program WSET. Jde o velmi významný krok k další popularizaci vína v tuzemsku a jedinečnou příležitost pro všechny, kdo si chtějí rozšiřovat obzory a znalosti o víně,“ říká Pavlína Megová, majitelka MKM. „Atraktivitě kurzů jistě přispěje i fakt, že se nám pro kurzy podařilo získat zkušeného a respektovaného lektora Franka Smulderse MW,“ dodává Pavlína Megová.
Ian Harris, WSET Chief Executive, říká „Jako celosvětový leader v rámci kvalifikace a vzdělávání v oblasti vín a destilátů usilujeme o rozšíření našich kurzů napříč trhy, kde je potenciál a zájem rozvíjet znalosti v této oblasti. Česká republika je na evropském trhu stále viditelnější, a proto v ní vidíme unikátní příležitost. Jsme hrdí, že společnost MKM vstoupila do sítě našich partnerů Approved Programme Providers, s cílem nabízet naše kurzy zájemcům z Česka.“

Institut WSET byl založen jako nezisková organizace v roce 1969, aby sloužil rostoucím potřebám vzdělávání profesionálů v obchodě s vínem a destiláty ve Velké Británii. Od té doby se WSET stalo celosvětově uznávanou vzdělávací institucí, jejíž kurzy jsou dostupné v 19 jazycích v rámci 70 zemí světa. „Ročně kurzy WSET ve světě absolvuje cca 72.000 lidí a od příštího roku mezi nimi budou i desítky studentů z Česka,“ dodává Pavlína Megová. Výuka v Brně bude probíhat v anglickém jazyce.

Kurz WSET Level 1 Award in Wines je jednodenní kurz, který poskytuje praktický úvod do světa vína. Představuje hlavní odrůdy révy vinné a jejich charakteristické znaky. Popisuje hlavní typy a styly vín, pomáhá studentům získat základní degustační dovednosti a návod jak postupovat při hodnocení a analýze vín.

Kurz WSET Level 2 Award in Wines and Spirits je dvoudenní kurz. Zaměřuje se na vysvětlení postupu výroby vín, definuje faktory, které určují výsledný styl vína, představuje hlavní vinařské regiony světa. Součástí kurzu jsou i principy párování jídla a vína nebo charakteristika hlavních kategorií lihovin a likérů a metod jejich výroby.

Kurzy budou probíhat v centru Brna v prostorách jazykové školy MKM, na adrese Jakubská 1. Ta se stává tuzemským leaderem v oblasti vinného vzdělávání. V loňském roce vydala moderní učebnici WineWords, která je určena všem, kdo se chtějí naučit mluvit o víně v anglickém jazyce. Termíny kurzů WSET a další informace o podmínkách jejich absolvování jsou k dispozici na adrese www.mkm.cz.


Kontakt:
Iveta Marešová
Vzdělávací centrum MKM s.r.o.
Jakubská 1
602 00 Brno
Email: info@mkm.cz
tel.: +420 702 178 192Jazyková škola a překladatelská agentura MKM na českém vzdělávacím trhu působí od roku 1990. Od té doby je spolehlivým partnerem všech, kteří se chtějí zdokonalovat ve svých jazykových dovednostech. V denním pomaturitním studiu agenturou prošlo přes 1 500 studentů. V překladatelské agentuře pak společnost nabízí překlady do více než 40 jazyků světa. V roce 2013 se Jazyková škola MKM stala členem AJŠ – Asociace jazykových škol v České republice. Na podzim roku 2015 společnost vydala učebnici WineWords – English for Wine Professionals & Wine Lovers, kterou doprovází více než sto výukových videí. Setkává se s úspěchy nejen v České republice, ale i v zahraničí.Kontakt:

Iveta Marešová
office manager
info@mkm.cz
www.mkm.cz
702 178 192


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 4

Vydáno: 8. 11. 2016 10:15
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: JUDr. Pavlína Megová MKM Jazyková škola Překladatelská agentura (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
jazykové vzdělávání, vinařské kurzy, vinařská učebnice WineWords, studium MBA,překladay a tlumočení
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.