Premiér: Některé lokality už odstranění ekologických škod nepotřebují | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Premiér: Některé lokality už odstranění ekologických škod nepotřebují


STÁHNOUT 386x218-strakovka02.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Kabinet Petra Nečase rozhodl o zrušení obří zakázky na sanaci ekologických škod. Mělo by se prověřit, které lokality zásah skutečně potřebují, soudí premiér.

„Vláda rozhodla o ukončení takzvané ekologické zakázky bez toho aby vybrala vítěze a celou ekologickou zakázku tak zrušila,“ prohlásil premiér Petr Nečas na tiskové konferenci po jednání kabinetu s tím, že jde o očekávatelné rozhodnutí.
Kabinet tímto rozhodnutím odmítl smlouvu s firmou Marius Pedersen Engineering, která podala cenovou nabídku ve výši téměř 57 miliard korun. „Vláda uložila ministrovi financí, aby zadávací řízení na tuto zakázku zrušil,“ oznámil po jednání kabinetu předseda vlády Nečas.

Další rozhodnutí vyplyne z porady ekonomických ministrů

„V tuto chvíli bude pokračovat dosavadní proces, to znamená, že budou zadávány jednotlivé zakázky na jednotlivé sanace konkrétních lokalit,“ uvedl po skončení schůze vlády premiér.

Podle premiéra Petra Nečase se nejpozději v průběhu prvního čtvrtletí k tématu ekotendru vrátí porada ekonomických ministrů, která rozhodne o dalších krocích. „Nemyslím si, že je znovuoživitelná myšlenka jednoho velkého ekotendru. Jak bude vláda rozhodovat dál, bude záviset na výsledcích právě porady ekonomických ministrů,“ uvedl ve středu premiér.

Premiér: Měl by být zaveden audit sanovaných lokalit

Premiér nyní trvá na důsledném prověřování lokalit určených k sanaci. „Velmi zásadní věc, kterou bych tam vnesl jako nový prvek, je posudek nebo chcete-li audit těch stávajících nesanovaných lokalit,“ řekl na tiskové konferenci. Existují podle něj důvodné názory, podle kterých je v dnešní době řada lokalit, které sanaci již nepotřebují.

Premiér vytyčil důležitou úlohu České inspekce životního prostředí, kterou označil za klíčovou. Nyní podle něj záleží především na sumarizaci lokalit, kde je skutečně třeba provádět sanace. „Provést tuto ekologickou sanaci automaticky jenom podle výčtu nějakých ekologických záruk, z nichž některé vznikaly na počátku 90. let, ještě neznamená, že je to nezbytný krok,“ vysvětlil premiér.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 12. 2011 23:50
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.