Premiér: Českou republiku a Nizozemí spojuje rozpočtová odpovědnost | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Premiér: Českou republiku a Nizozemí spojuje rozpočtová odpovědnost


Českou republiku a Nizozemí spojuje kromě posilujícího vzájemného obchodu a tradičně dobrých politických vazeb také důraz na rozpočtovou odpovědnost na státní i evropské úrovni.

Na společném jednání v Haagu se na tom shodl český premiér Petr Nečas se svým nizozemským protějškem Markem Ruttem.

"Naše země patří mezi ty, které prosazují rozpočtovou odpovědnost, svobodný trh a posilování konkurenceschopnosti," řekl po jednání česky premiér. S nizozemským premiérem Markem Ruttem jednal především o tématech nadcházejícího summitu Evropské unie, víceletém finančním rámci EU a budoucnosti jaderné energetiky.

Petr Nečas a Mark Rutte také zdůraznili, že obě země podporují svobodu pohybu pracovních sil a jejich vlády odmítají jakékoli zpochybňování tohoto principu.

Před jednáním s premiérem Markem Ruttem vystoupil premiér Petr Nečas na fóru nizozemské Konfederace průmyslu a zaměstnavatelů. Ta sdružuje více než 100 tisíc firem a pokrývá prakticky celou oblast nizozemské ekonomiky.

Premiér Petr Nečas představil Česko jako zemi vhodnou k investicím. Zdůraznil, že jeho vláda přispívá reformami ke stabilizaci veřejných financí a podporuje inovativní ekonomiku. Připomněl, že mezinárodní agentury dlouhodobě považují Česko za makroekonomicky stabilní zemi a renomované organizace (např. OECD) chválí Česko za realizované či plánované reformy. Premiér tak podpořil úsilí o posílení vzájemného obchodu (nyní je Nizozemí pro ČR 8. nejvýznamnějším obchodním partnerem).

Na závěr návštěvy se premiér Petr Nečas setkal s předsedkyní dolní komory Parlamentu Gerdi Verbeetovou, s níž diskutoval o aktuálních evropských tématech, mimo jiné o smlouvě o fiskální disciplíně, víceletém finančním rámci nebo plánech na rozšíření Evropské unie.

Fotogalerii z cesty najdete zde: http://www.vlada.cz/scripts/detail.php?id=93012&tmplid=762.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 2. 2012 16:48
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.