PŘEHLED AKTIVIT A HOSPODÁŘSKÝCH VÝSLEDKŮ SPOLEČNOSTI LEXXUS A.S. ZA ČTVRTÉ ČTVRTLETÍ A UPLYNULÝ ROK 2007 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


PŘEHLED AKTIVIT A HOSPODÁŘSKÝCH VÝSLEDKŮ SPOLEČNOSTI LEXXUS A.S. ZA ČTVRTÉ ČTVRTLETÍ A UPLYNULÝ ROK 2007


Největší a nejdéle působící pražská realitní společnost LEXXUS a.s. zveřejnila přehled svých obchodních aktivit a hospodářských výsledků za čtvrté čtvrtletí a rok 2007. V uplynulém roce se podařilo nadále udržet pozitivní růst společnosti, výsadní postavení na pražském realitním trhu, a dosáhnout rekordních tržeb. Cílem pro rok 2008 je nadále posilovat pozici na trhu a podpořit pozitivní růst. Tento rok bude také ve znamení avizované expanze na východní trhy a to konkrétně do ukrajinského Kyjeva, bulharské Sofie a rumunské Bukurešti.

LEXXUS a konkurence
V posledním čtvrtletí roku 2007 prodala společnost 479 nových bytových jednotek. Oproti stejnému období roku 2006 to znamená 17% růst. Jen za prosinec loňského roku bylo prodáno 201 nových bytových jednotek, což představuje navýšení o 22,5% oproti prosinci 2006. Za celý rok 2007 prodal LEXXUS v rámci Prahy a okolí více než 1200 nových bytových jednotek, což jej řadí nejenom na pomyslný vrchol pražských realitních společností, ale i mezi TOP 5 developerů na trhu nemovitostí. Mezi ně se řadí vedle LEXUS a.s. společnosti Central Group, Finep, Skanska, IPB Real a Geosan.

LEXXUS v číslech
Společnost LEXXUS a.s. oslavila své patnácté výročí působení na trhu pražských nemovitostí rekordními finančními výsledky. Obrat za prosinec 2007 činil celých 783 milionů Kč, ve čtvrtém čtvrtletí byl okolo 2 miliard Kč, což znamená nárůst 11%, resp. 25% oproti stejnému období roku 2006. Celkový obrat z prodeje nových bytových jednotek za rok 2007 představoval okolo 4 miliard Kč.

Peter Višňovský, obchodní ředitel společnosti LEXXUS a.s., dodává: „Nejvyšší objem prodejů v historii naší společnosti nelze hodnotit jinak než pozitivně. Velice silná poptávka po novém bydlení nás motivuje k urychlení přípravy dalších projektů, abychom nejpestřejší nabídku na pražském trhu ještě více rozšířili.Pozitivní trendy jako rostoucí poptávka a vysoká rozestavěnost projektů způsobily i jeden méně příjemný efekt. Celý pražský trh se v roce 2007 potýkal s nedostatečnou personální kapacitou stavebních firem. Díky této situaci byly některé projekty dokončovány se zpožděním 3 až 6 měsíců. Předpokládáme, že v průběhu roku 2008 bude situace velice podobná, zlepšení lze očekávat až v jeho závěru.“

Zvýšení sazby DPH a změny na trhu nových bytových jednotek
Plánované zvýšení sazby DPH mělo velký vliv na poptávku v uplynulém roce, resp. na prodejnost nových bytových projektů. Zvýšení sazby daně z přidané hodnoty o 4 procentní body je však u většiny nových bytů v porovnání s průměrným 20% nárůstem prodejních cen v průběhu roku 2007 relativně nevýrazné. V letošním roce společnost LEXXUS očekává téměř zanedbatelný průměrný růst cen než v roce 2007. Dle aktuální situace na trhu se první odhady přibližují průměrnému navyšování cen kolem sedmi až deseti procent u nových bytových projektů. Větší rozdíly v nárůstu prodejních cen nových bytových jednotek jsou očekávány v závislosti na umístění jednotlivých projektů. Náklady na pořízení nových bytových jednotek v atraktivních lokalitách s vysokým potenciálem mohou růst vyšším tempem a cenová mapa Prahy bude díky různým cenovým hladinám rozmanitější.
Kontakt:

Krystof Sabacky
Managing Director
krystof@gsma.cz
272 911 403


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2008 13:19
Kategorie: Reality
Název zdroje: maXmedia (GSMA group) (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
maXmedia nabízí tým profesionálu a poskytuje komplexní sluzby v oblasti public relations. Je součástí GSMA group, do které ještě patří agentura GSMA a WTF Entertainment. Díky tomu dokáze nabidnout podstatne vice nez jen bezchybne PR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.