Parker ohlásil rekordní hospodářské výsledky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Parker ohlásil rekordní hospodářské výsledky


Parker Hannifin, mezinárodní špička v oboru technologií a systémů pro řízení pohybu, zveřejnila hospodářské výsledky za druhý kvartál finančního roku 2008. Společnost dosáhla nového rekordního obratu a čistého zisku.

Za druhý kvartál finančního roku 2008, který skončil 31. prosince 2007, dosáhl obrat částky 2,8 miliardy USD, což je navýšení o 12,7 procent z 2,5 miliardy USD za stejný kvartál minulého roku. Čistý zisk se oproti stejnému kvartálu minulého roku zvýšil ze 193,0 milionu USD na 211,9 milionu USD, tedy o 9,8 procent. Příjem na rozředěnou akcii se zvýšil o 12,8 procent, tj. na 1,23 USD ve srovnání s 1,09 USD za stejný kvartál minulého roku. Cash flow z provozní činnosti představoval 473,6 milionu USD, neboli 8,4 procent obratu.

"Je zřejmé, že naše úsilí globalizovat společnost Parker Hannifin přináší své ovoce," řekl Don Washkewicz, předseda představenstva a výkonný ředitel Parker Hannifin. "Jsme nyní v o mnoho lepší pozici, abychom dokázali udržet souvislý nárůst zisku, nezávisle na silných i slabých stránkách klíčových regionů. Z našeho 12,7 procentního nárůstu obratu za tento kvartál bylo 4,9 procenta dosaženo vlastní činností, 2,9 procenta ze strategických akvizic a zbytek se připisuje účinkům směnných kurzů. Nejvíce nás těší úroveň nárůstu vlastních aktivit. Zaměření na služby zákazníkům spolu se schopností napomáhat zákazníkům při zvyšování jejich ziskovosti využitím našich technologií a systémů nám otevírají dveře k novým možnostem."

"Za pozornost stojí i skutečnost, že náš mezinárodní průmyslový sektor měl v tomto kvartálu opět vynikající výsledky, kdy výnosy a provozní příjmy v tomto sektoru vzrostly o přibližně 27,7 procent a 43,9 procent," dodal Washkewicz.

Výsledky podle sektorů
Navzdory slabému nárůstu v celém severoamerickém průmyslovém sektoru došlo ve druhém kvartálu k navýšení o 3,3 procent na 991,4 milionu USD, přičemž provozní příjmy se zvýšily o 5,8 procent na 141,7 milionu USD ve srovnání se stejným obdobím minulého roku.

V mezinárodním průmyslovém sektoru se obrat za druhý kvartál zvýšil o 27,7 procent na 1,2 miliardy USD a provozní příjmy se zvýšily o 43,9 procent na 175,2 milionu USD oproti stejnému období minulého roku.

V sektoru letectví se obrat za druhý kvartál zvýšil o 7,1 procent na 430,7 milionu USD a provozní příjmy poklesly o 23,4 procent na 51,9 milionu USD ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. Krátkodobé výdaje na výzkum a vývoj v tomto sektoru nadále hrají svou roli.

V sektoru klimatických a průmyslových řídících prvků se obrat za druhý kvartál zvýšil o 0,8 procent na 229,2 milionu a provozní příjmy se snížily o 22,1 procent na 5,4 milionu USD ve srovnání se stejným obdobím minulého roku. Tento sektor je nadále pod vlivem pokračujícího útlumu v automobilovém průmyslu, bytové výstavbě a v segmentu těžkých nákladních vozidel.
Kontakt:

Michaela Winklerová
Public Relations
winklerova@aetna.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 1. 2008 15:07
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Komunikační agentura AETNA (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Full servisová komunikační agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.