Parker Aerospace pro nové letadlo Airbus A350 XWB | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Parker Aerospace pro nové letadlo Airbus A350 XWB


Společnost Parker Hannifin, mezinárodní špička v oboru technologií a systémů pro řízení pohybu, získala prostřednictvím své divize Parker Aerospace kontrakt od společnosti Airbus na dodávky palivových i hydraulických systémů pro její nové letadlo A350 s rozšířeným trupem (XWB).

Palivový systém Parker
Parker bude zajišťovat kompletní palivový systém včetně neutralizačního zařízení, systému měření a řízení paliva, potrubních mechanických komponent a motorových plnících a dopravních palivových čerpadel.

Neutralizační systém palivové nádrže využívá separační vzduchové moduly s patentovanými vlákny. Separační vzduchové moduly generují vzduch obohacený dusíkem odstraňováním molekul kyslíku z přívodu vzduchu. Distribucí dusíku do všech palivových nádrží letadla se snižuje hořlavost palivových výparů v nádrži a zvyšuje bezpečnost letadla.

Systém měření paliva sleduje množství paliva v nádržích umístěných v křídlech a trupu letadla a systém řízení paliva monitoruje jeho distribuci a řídí čerpadla a ventily palivového systému při jeho přesunu a doplňování.

Potrubní mechanické komponenty s plnícími a dopravními palivovými čerpadly jsou nové úspěšné produkty divize Parker Aerospace na letadlech Airbus. Tyto produkty v letadle zajišťují množství funkcí včetně doplňování a odčerpávání paliva, přesunu paliva, plnění motoru a odvětrání palivové nádrže. Za provozu letadla přesunují čerpadla palivo mezi nádržemi a zajišťují jeho dodávku do motoru. Potrubní mechanické komponenty Parker představují řídící ventily k uzavření přívodu paliva, oddělení, pohotovostnímu zablokování a odvětrávání a přívodu vzduchu do nádrží.

Hydraulický systém Parker
Parker Aerospace se rovněž stala dodavatelem systému zdroje a distribuce hydraulické energie v novém A350 XWB. Seznam dodávek zahrnuje sedm samostatných pracovních agregátů sestávajících se z čerpadel, nádrží, ventilových bloků, akumulátorů, termoregulačních prvků, izolací a software. Společně budou tyto produkty zajišťovat funkce hydraulického systému nezbytné k pohonu a ovládání letadla. Tento konkrétní systém rozšiřuje schopnosti a nabídku produktů firmy Parker v oboru letectví, a to včetně nového motorem poháněného čerpadla, elektromotorem hnaného čerpadla s řídícími a ochrannými funkcemi, expanzní nádrže s automatickým vypouštěním vzduchu, řízení hydraulického systému a monitorovacího software dle DO-178 B.

"Pro Parker je to obrovské vítězství a odměna za tři roky cílevědomé práce mnoha zaměstnanců v mnoha divizích firmy," uvedl Bob Barker, prezident Parker Aerospace. "Jsme nadšeni, že můžeme být součástí tohoto technologicky pokročilého leteckého programu."
Parker dodává své produkty do mnoha typů letadel Airbus, včetně A300, A310, A320, A330, A340, A340-500/600 a A380.
Kontakt:

Michaela Winklerová
Public Relations
winklerova@aetna.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2008 21:42
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: Komunikační agentura AETNA (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Full servisová komunikační agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.