Nerovné pracovní podmínky mužů se již druhý rok budou řešit 14.4.2011 v pražském obchodním centru Palladium | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nerovné pracovní podmínky mužů se již druhý rok budou řešit 14.4.2011 v pražském obchodním centru Palladium


Je na čase probudit ženy ze zimního spánku a to je cílem 2. ročníku Equal Pay Day. Equal Pay Day neboli den rovnosti příjmů pro obě pohlaví je celosvětovou akcí, pořádá jej nezisková organizace Business and Professional Women (BPW). Tato organizace působí ve více než 94 zemích na celém světě a má své zastoupení jak v OSN, tak v Radě Evropy. Český Equal Pay Day se uskuteční 14. dubna 2011 v pražském nákupním centru Palladium.

Znáte teorii tří W? Ekonomové tvrdí, že tři W jsou tři určující síly v 21. století. Je to W jako weather (počasí), W jako web (internet) a W jako women (ženy). Ačkoliv jsou ženy v pojetí ekonomů chápány jako velmi důležité, v praxi to tak často nevypadá. Dovolte mi několik čísel. Šedesát procent absolventů vysokých škol v Evropě tvoří ženy, přesto evropské ženy vydělávají v průměru o 17,8 % méně než muži. České ženy jsou na tom ještě hůř, vydělávají v průměru o 26 % méně než muži. To nezní příliš povzbudivě.


Symbolem 2. ročníku se po celém světě stala červená taška, protože červená barva v účetnictví znamená ztrátu. České pojetí této celosvětové akce nemá za cíl poukázat na rozdíly v platech mužů a žen a čekat, že „to“ někdo vyřeší. Cílem je motivace. Motivace žen k tomu, aby se naučily prosadit, naučily se znát svou cenu a nebály se říct, za kolik jsou ochotny pracovat.
Stejně jako v loňském roce budou mít návštěvnice akce možnost se prostřednictvím mentoringu setkat s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami z různých oborů. Mentoring je forma poradenství a podpory poskytovaná zkušenou osobou (mentorem), což je někdo, kdo ví, jak na to a je ochotný se o nové informace podělit. Smysluplné diskuse na zajímavá témata povedou mentorky - ženy, které mají co říct, uspěly ve svých oborech, zastávají vysoké manažerské pozice jak ve státní, tak v podnikatelské sféře.
Mezi mentorkami se objeví mnoho zajímavých, inteligentních žen, se kterými bude možné probrat velmi širokou škálu témat. Jednou z nich je například Jana Gabrielová, obchodní ředitelka penzijního fondu Stabilita ČSOB, s ní si budete moci pohovořit na téma Mohou být ženy teamový hráči? Jak bychom všechny benefitovaly ze spolupráce? Lenka Zelingrová, výkonná ředitelka společnosti Koučink Centrum povede mentoring na téma Podnikání - co obnáší z pohledu ženy? Jak si podpořit sebedůvěru a odpovědnost? Co vlastně chci? Herečka a lektorka rétoriky Milena Steinmasslová bude hovořit na téma Slovo je součást osobnosti. Mentoring s Lenkou Wienerovou jednatelkou a spoluzakladatelkou Radia 1 bude na téma Řízení médií je doménou mužů, jak se mezi nimi prosadit a udržet si autoritu. Mentoring pod názvem Cesta vzhůru – aneb co můžeme očekávat na cestě k dosažení vysoké manažerské pozice a Jaké dovednosti a vlastnosti by měla žena prokázat, chce-li dosáhnout úspěchu ve své práci? proběhne pod taktovku Marty Guthové, ředitelky neletového provozu Letiště Praha. Na mentoringu se objeví i velmi zajímavý host, zakladatelka a ředitelka společnosti People IMPACT, členka představenstva České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů Rostya-Gordon Smith. Téma, o němž bude hovořit zní: Výkonnostní pohovory, Dávání a přijímání zpětné vazby, Multikulturální management, Rozvoj Emoční inteligence, Business komunikace pro ženy.

Na mentoring se může přihlásit každá žena, která se zajímá o svůj profesní a osobní růst. Stačí si vybrat téma a mentorku viz Profily mentorek. www.equalpayday.cz, http://www.facebook.com/equal.pay.day.czech . Přihlášky a rezervace míst budou k dispozici na portálu www.pracujicimama.cz. V den konání akce je možné se na mentoring přihlásit přímo v Palladiu, ale bez garance volného místa u stolu mentorky s daným tématem. Mentoring bude probíhat odpoledne od 15 do 16 hodin a od 17 do 18 hodin.
EQual Pay Day ale nenabízí jen přínosný mentoring. Informační stánek v přízemí NC Palladium u vchodu z náměstí Republiky bude otevřen od 12 hodin a vybrané obchody začnou nabízet zajímavé slevy na nákup ženám, které budou mít s sebou symbol akce – červenou tašku s logem EPD. Tašky včetně dárků od partnerů akce budou k dispozici u pódia ve 2. patře. Po celý den budou probíhat hudební a taneční vystoupení, módní přehlídky, rozhovory se známými osobnostmi a prezentace produktů a služeb partnerů. Moderátorkou akce bude herečka Ilona Svobodová, na akci uvidíte plavkyni Yvettu Hlaváčkou, fotbalovou rozhodčí Dagmar Damkovou, ředitele pražské Zoologické zahrady Mgr. Miroslava Bobka a mnoho dalších zajímavých osobností. Co se týče módy, bude zastoupena čtyřmi přehlídkami - originální modely návrhářky Ivany Follové předvedou české herečky, kolekce REJOICE BLACK bude prezentována v tanečním stylu break dance. Zajímavé modely No.8 Fashion Skořepka a krásnou módu Zdenky Balajkové oblečou a předvedou členky BPW. V „Rytmu Afriky“ zazpívá Lucie Kostelecká, vítězka soutěže amatérských zpěváků Jihoafrické republiky. Výjimečné hudební vystoupení předvedou herci z Divadla v Dlouhé Pavel Tesař a Milan Potoček. Na závěr akce proběhne tombola z vizitek o hodnotné ceny.
Kontakt:

Jaroslava Timková
ředitelka
timkova@profitklub.cz
+420775733662
+420722945368


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 4. 2011 12:59
Kategorie: Finance
Název zdroje: Profit klub (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR, Marketingová komunikace, Networking,...
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.