Nejlepší debatéři pomáhají svým školám | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejlepší debatéři pomáhají svým školám


Praha, 18. dubna 2013. Finálovým víkendem vyvrcholí celoroční soutěže Debatní liga a Debate League, v nichž studenti gymnázií a středních škol z celé České republiky soupeří v debatování o společensky kontroverzních tématech. Letos poprvé je Debatní liga zařazena v programu Excelence, díky tomu domovské školy vítězných týmů získají finanční podporu za úspěchy svých studentů. Samotné finálové debaty proběhnou v Senátu Parlamentu České republiky.

Poslední dubnový víkend naplněný debatami bude hostit pražské Gymnázium Nad Alejí, kde se 27. a 28. dubna uskuteční vyřazovací kola soutěže. Do české větve se probojovaly týmy z gymnázií Open Gate, PORG, Nymburk, Jakuba Škody v Přerově a Elišky Krásnohorské v Praze, v anglické pak ještě tým z English College Prague. Závěrečnou tečkou budou finálové debaty Debatní ligy a Debate League, které proběhnou 29. dubna dopoledne v Senátu, záštitu nad nimi převzal jeho předseda Milan Štěch. Témata závěrečných debat soutěže se budou týkat problémů Blízkého východu a boje s korupcí.
„Jsme skutečně rádi, že byla Debatní liga zařazena do programu Excelence – díky tomu budou moci debatéři pomoci svým školám nejen dobrými studijními výsledky, ale i finančně,“ vysvětluje Václav Soukup prezident Asociace debatních klubů, o.s., která debatní soutěže v České republice organizuje. „I přes svou osmnáctiletou tradici je u nás soutěžní debatování poměrně menšinovou aktivitou. Doufáme, že účast v Excelenci pomůže přesvědčit další školy, aby studentům umožnily si tuto vzdělávací soutěž vyzkoušet.“
Současně s finálovým turnajem pořádá Asociace debatních klubů, o.s. v prostorách Gymnázia Nad Alejí otevřený turnaj pro začátečníky. Začne v sobotu v 11:30 školením, které budou následovat čtyři kola debat. Všichni zájemci z řad středoškoláků i jejich pedagogů jsou srdečně vítáni.
Soutěžní debatování je zájmovou činností, jež napomáhá přitažlivou formou k rozvoji kritického myšlení, argumentace a rétoriky. Debaty se účastní dva týmy, každý o třech mluvčích, kterým je předloženo společensky kontroverzní téma, přičemž jeden tým má za úkol svou argumentací téma podpořit a druhý se snaží téma vyvrátit. Úspěšnost řečníků posuzují akreditovaní rozhodčí a přesnou podobu debaty určují daná pravidla.
Občanské sdružení Asociace debatních klubů (ADK) je neziskovou organizací, jejímž cílem je zábavnou formou soutěžních debat vzdělávat mládež v České republice. ADK je členem mezinárodní debatní organizace IDEA (International Debate Education Association) a zároveň členem České rady dětí a mládeže.
Podrobnější informace a aktuální dění naleznete také na webových stránkách www.debatovani.cz nebo kontaktujte
PR Management ADK
pr@debatovani.cz
Kontakt:

Václav Soukup
Prezident sdružení
pr@debatovani.cz
www.debatovani.cz
+420 725 992 360


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 4. 2013 16:17
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Asociace debatních klubů, o.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Asociace debatních klubů, o.s. zajišťuje vzdělávání středoškolských studentů poutavou formou soutěžní debaty. Sdružení organizuje Debatní ligu v českém a anglickém jazyce a zaštiťuje debatní kluby celé ČR.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.