Nejlépe s novináři komunikuje Karlovarský kraj, propadl Moravskoslezský | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejlépe s novináři komunikuje Karlovarský kraj, propadl Moravskoslezský


STÁHNOUT test-kraje.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Další test komunikace serveru Tiskovky.info se zaměřil na tiskové odbory krajských úřadů. Některé komunikují na jedničku, jiné se neobtěžují ani odpovědět.

Další ze série testů kvality komunikace s novináři se zaměřil na krajské úřady. Fiktivnímu novináři odpověděla na dotazy týkající se investic či protipovodňových opatření pouze polovina krajských úřadů. Předmětem testu byla dohledatelnost kontaktu, rychlost a kvalita odpovědi a celkový přístup k novináři.

Úlohu fiktivního novináře sehrál student žurnalistiky Pavel Hraboška, který jednotlivým krajským úřadům zaslal čtyři dotazy na spolupráci kraje s vládou, problémy kraje, investice do protipovodňových opatření a nejvýznamnější projekty financované z evropských zdrojů. „Nejlépe si vedl Karlovarský kraj, který získal ve všech kategoriích jedničku, čili nejlepší známku,“ uvádí hlavní výsledek majitel serveru Tiskovky.info David Havlíček.

Propadly naopak kraje Moravskoslezský, Zlínský a Královehradecký, které na dotazy vůbec nereagovaly. Ostatní kraje alespoň nějakým způsobem reagovaly nebo rovnou zaslaly odpovědi. „Mezi kvalitní tiskové odbory patří vedle vítěze také ty z města Prahy, Středočeského kraje, Pardubického kraje, Kraje Vysočina, Olomouckého kraje, Jihomoravského kraje a Ústeckého kraje,“ doplňuje Havlíček. Velké rozdíly jsou již v dohledatelnosti kontaktu na tiskový odbor. Pokud již daný kraj odpověděl, tak v kvalitách odpovědí již příliš velké rozdíly nebyly.

Portál Tiskovky.info testoval podobně i sítě čerpacích stanic (http://tinyurl.com/crj3q5r), mezi kterými zvítězila OMV a EuroOil, energetické společnosti (http://tinyurl.com/cnwmvjs), mezi kterými byl nejlepší ČEZ, a mobilní operátory (http://tinyurl.com/bl9hycw), mezi kterými zvítězila O2.

Tiskovky.info nabízí již přes 5 let služby v oblasti distribuce tiskových informací. Firmy mohou prostřednictvím Tiskovek posílat své tiskové zprávy více než dvěma tisícům novinářů členěných dle regionálních a tématických media-listů. Zároveň se novináři i široká veřejnost mohou na Tiskovky.info registrovat a odebírat tiskové zprávy.Kontakt:

David Havlíček
Administrátor
tiskovky(at)tiskovky.info
www.tiskovky.info
+420 777 949 607


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 8. 2013 9:38
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tiskovky.info (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tiskovky.info vznikly jako služba spojující média a společnosti, organizace a instituce, které prostřednictvím médií chtějí informovat veřejnost o určitých skutečnostech. K tomu mohou využít umístění své tiskové zprávy na Tiskovky.info, popř. zde mohou informovat o konání tiskové konference.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.