Nejlépe komunikují s novináři OMV a EuroOil | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejlépe komunikují s novináři OMV a EuroOil


STÁHNOUT hodnoceni-cerpaci.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Další test mediální komunikace z dílny serveru Tiskovky.info se zaměřil na čerpací stanice. Nejlépe dopadly společnosti OMV a EuroOil, poslední skončil PapOil.

V rámci testování mediální komunikace se Tiskovky.info zaměřily tentokrát na sektor sítí čerpacích stanic. Bylo vybráno pět největších řetězců z hlediska tržního podílu – Benzina, OMV, EuroOil, Shell a PapOil. „Jedná se o zajímavý sektor zaměřený na konečné spotřebitele. Z tohoto důvodu by jejich komunikace směrem k médiím měla být na vysoké úrovni,“ zdůvodnil výběr tohoto sektoru majitel serveru Tiskovky.info David Havlíček.

Bohužel se tento předpoklad v průběhu testování příliš nepotvrdil. Fiktivní nezávislý novinář Jan Trčánek obeslal všechny zmíněné společnosti s několika dotazy ohledně trhu pohonných hmot, ale dočkal se odpovědí pouze od tří z pěti. Navíc jenom ve dvou případech šlo o odpověď od reálného člověka. Společnost Benzina a PapOil ani na opakované urgence nereagovaly. Od společnosti Shell dorazil pouze automatický e-mail s tím, že se Jan Trčánek dočká odpovědi za několik dnů. Přesto se jich nedočkal.

Nejlépe tak dopadly společnosti OMV, kterou zastupuje komunikační agentura Grayling, a EuroOil, za kterou komunikuje komunikační oddělení firmy ČEPRO. „Tyto společnosti by dle školního známkování dostaly lepší dvojku. Všechny ostatní by se pohybovaly mezi čtyřkou a pětkou,“ shrnuje výsledky Havlíček.

Společnost EuroOil hned dopředu avizovala, že komunikují s médií po vlastní ose. Toto odmítnutí bylo nicméně z hlediska profesionálního přístupu k novináři v pořádku. Větší komunikace proběhla se zástupkyní společnosti OMV, která již odpovědi připravila, nicméně jejich zaslání nakonec podmínila informacemi o daném novináři. „Tento požadavek je pochopitelný. Pokud jsme ale nechtěli prozradit, že se jedná o test, tak nebylo možné tyto informace poskytnout,“ vysvětluje Havlíček. V testu byly hodnoceny také další parametry jako dohledatelnost kontaktu nebo rychlost odpovědi.

Portál Tiskovky.info testoval podobně i energetické společnosti (http://tinyurl.com/cnwmvjs), mezi kterými byl nejlepší ČEZ, a mobilní operátory (http://tinyurl.com/bl9hycw), mezi kterými zvítězila O2.

Tiskovky.info nabízí již přes 5 let služby v oblasti distribuce tiskových informací. Firmy mohou prostřednictvím Tiskovek posílat své tiskové zprávy na adresy přibližně dvou tisíc novinářů členěných dle regionálních a tématických media-listů. Zároveň se novináři i široká veřejnost mohou na Tiskovky.info registrovat a odebírat tiskové zprávy.Kontakt:

David Havlíček
Administrátor
tiskovky(at)tiskovky.info
www.tiskovky.info
+420 777 949 607


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 3. 2013 20:26
Kategorie: Média a reklama
Název zdroje: Tiskovky.info (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tiskovky.info vznikly jako služba spojující média a společnosti, organizace a instituce, které prostřednictvím médií chtějí informovat veřejnost o určitých skutečnostech. K tomu mohou využít umístění své tiskové zprávy na Tiskovky.info, popř. zde mohou informovat o konání tiskové konference.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.