Lyžařské středisko Monínec je připraveno na zimní sezónu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lyžařské středisko Monínec je připraveno na zimní sezónu


Zmodernizovaný lyžařský areál na Monínci si rychle získal řadu příznivců. Je to dáno nejenom jeho exkluzivní polohou 70 km od Prahy, ale i kvalitou a komplexností poskytovaných služeb.

Areál je umístěn na severní straně Javorové skály (724 m n. m.), díky studenému mikroklimatu se zde lyžuje průměrně 100 dní v roce. Monínec nabízí přes kilometr dlouhou sjezdovku s převýšením 215 metrů s moderní čtyřsedačkou a svými lyžařskými parametry zastiňuje i leckteré domácí horské středisko.

Významnou změnou na sjezdovce je podstatné rozšíření přemostění silnice – jeho nová šířka je 24 m, což značně zvýší bezpečnost přejezdu.

Sjezdovka je v celé délce zasněžována technickým sněhem a osvětlena pro večerní lyžování. Jde o druhou nejdelší osvětlenou trať v Česku. V horní části sjezdovky navazuje nový dvoumístný vlek Doppelmayr s kapacitou 1 200 osob za hodinu.

„Na zimní sezónu jsme plně připraveni,“ říká ředitel areálu Jaroslav Krejčí. „Jakmile teploty klesnou pod nulu, začneme zasněžovat. Jsme schopni sjezdovku připravit za čtyři dny.“

V nabídce areálu je také půjčovna sportovních potřeb pro lyžaře i snowboardisty a dostatečně kapacitní parkoviště (parkování zdarma!). Funguje tu velmi dobrá lyžařská škola pro děti. Vítaným zpestřením je tubingová dráha.

O stravování návštěvníků se stará restaurace M2 přímo u spodní stanice lanovky. Uvnitř je k dispozici moderní samoobslužná restaurace, inspirovaná obdobnými zařízeními v Alpách. Ubytování je možné v horských apartmánech, které jsou rovněž situovány u spodní stanice lanovky.
Kontakt:

Jaroslav Drda
manažer komunikace
drda@trigema.cz
736524650
227355244


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 11. 2011 8:50
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Trigema a.s. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Holding společností se zaměřením na stavební výrobu, development, správu nemovitostí a facility management, kongresovou turistiku a cestovní ruch.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.